Společnost Xiaomi letos ještě s řadou Xiaomi 12 nekončí. Na své uvedení totiž čekají telefony Xiaomi 12 Lite a také prémiový model 12 Ultra. Kromě nich se ale dost možná už brzy dočkáme i modelů Xiaomi 12S a 12S Pro. Tyto dva stroje jsou prý vylepšenými verzemi původních modelů Xiaomi 12 a 12 Pro a v rámci výbavy přezbrojí na procesor Snapdragon 8+ Gen1.

To, že na telefonech 12S a 12S Pro Xiaomi skutečně pracuje dokazuje i reálná fotka prvního z modelů, kterou na Weibo zavěsil jeden z čínských tipařů. Jde o snímek zadního panelu modelu Xiaomi 12S, na kterém si nelze nepovšimnout loga Leica. Vzhledem k tomu, že firma Leica ukončila spolupráci se společností Huawei a naopak stvrdila spolupráci s Xiaomi, nás její logo u fotoaparátu nepřekvapí. Sice zatím nevíme, který z telefonů dostane jako první optiku Leica, ale klidně to může být právě model Xiaomi 12S. Je ale pravda, že termín představení potvrzený není, i když se spekuluje, že představovačka proběhne už v červnu/júni.

Odhadované specifikace modelů Xiaomi 12S a 12S Pro

Oba telefony se nedávno objevily v databázi EMEI s označeními “Diting” a “Unicom”. Jak model Xiaomi 12S, tak i 12S Pro pohání vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen1. Nicméně tipaři odhadují, že model Pro půjde na trh ve dvou verzích, kdy druhá dostane čipset Dimensity 9000. U prvního z telefonů tipaři očekávají displej se zakřivenými hranami, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru, ale jak velký displej bude zatím nevíme. Z fotky je zřejmé, že hlavní fotoaparát je trojitý a primární snímač má rozlišení 50 MPix a již zmíněnou optiku Leica.

Druhý telefon, tedy Xiaomi 12S Pro, má displej s rozlišením 2K. Obrazovka je podle tipařů vylepšená a má upravený design a nové přizpůsobení barev. I u něj nyní očekáváme, že optiku u hlavního fotoaparátu obstará společnost Leica a mluví se i o novém hardwarovém algoritmu pro lepší kvalitu fotografií. Snad nám už brzy Xiaomi o těchto chystaných strojí naznačí něco víc.