Značka Realme dnes přesně podle plánu představila na čínském trhu zbrusu nový tablet Realme Pad X. Už nějakou dobu před představovačkou se zástupci značky zmiňovali o tom, že nový tablet dostane vylepšené specifikace a bude tím nejlepším na trhu ve své cenové kategorii. Možná bylo na čase, protože jeho předchůdci Realme Pad a Pad Mini mají parametry, které sice zajistí nízkou cenu, ale uživatele moc nepotěší. Takže se pojďme podívat, co nový tablet nabízí.

Design Realme Pad X

Nový Realme Pad X svým designe tak trochu připomíná tablety Apple iPad Pro a iPad Air. Je relativně tenký s tloušťkou jen 7,1 mm a také celkem lehký s hmotností 499 gramů. Má jen jeden snímač zadního fotoaparátu, který leží v malém obdélníkovém modulu. Přední kameru najdeme v pravém rámečku displeje, kolébka hlasitosti je na pravé hraně a napájecí tlačítko na horní hraně. Na horní a také na spodní hraně jsou vždy dvě a dvě mřížky čtyř reproduktorů, které mají podporu Dolby Atmos a Hi-Res Audio. Na spodní hraně je i port USB-C a na levé hraně je slot pro TF kartu.

Hlavní specifikace

Realme Pad X se chlubí 11 palcovým LCD displejem s rozlišením 2000 × 1200 pixelů a jasem až 450 nitů. Najdeme zde i podporu pro stylus, DC dimming a nebo hardwarový filtr modrého světla certifikovaný TÜV Rheinland. Užitná plocha obrazovky je 84,6 %.

Konečně jsme se dočkali i slušného procesoru, kterým je v tomto případě Snapdragon 695. Doplnilo jej 4/6 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 512 GB pomocí microSD karty. Baterie má kapacitu 8340 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Konektivitu zastupuje Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS a USB-C 2.0. Tablet běží na operačním systému Android 11 s nadstavbou Realme UI 3.0 pro Pad. A nesmíme zapomenout ani na foto výbavu, kdy přední kamera dostala 8 MPix a zadní fotoaparát má 13 MPix širokoúhlý snímač se záběrem 105°.

S tabletem Realme Pad X jde na trh i příslušenství v podobě stylusu a magnetické klávesnice. Stylus podporuje až 4096 úrovní citlivosti na tlak, má vzorkovací frekvenci 240 Hz a magnetické nabíjení. Klávesnici lze s tabletem spárovat přes Bluetooth, zdvih kláves je 1,3 mm a jsou tu i klávesy s multifunkčními zkratkami.

Ceny a dostupnost

Tablet Realme Pad X jde na trh v barvách Star Grey, Sea Salt Blue a Bright Chessboard Green. Předběžné objednávky začínají na čínské trhu dnes od 16 hodin tamního času. První kolo prodejů je naplánováno na 31. května/mája od 20 hodin. Ceny tabletu a příslušenství jsou následující:

  • 4 GB/ 64 GB – 1299 jüanů (194 dolary)
  • 6 GB/128 GB – 1599 jüanů (239 dolarů)
  • Stylus – 499 jüanů (75 dolarů)
  • Magnetická klávesnice – 399 jüanů (60 dolarů)