O chystaném náramku Xiaomi Band 7 se tipaři zmiňovali delší dobu před jeho uvedením, ale teprve před pár dny Xiaomi potvrdilo jeho termín představení. Vzali to “z jedné vody načisto” a náramek představili společně s telefony řady Redmi Note 11T Pro. Letošní náramek na trhu nahradí loňský model Band 6, který výrobce celkem výrazně vylepšil. Jak je na tom s inovacemi Band 7 zjistíme ze souhrnu jeho specifikací.

Souhrn specifikací náramku Xiaomi Band 7

Začneme tím, že náramek jde na trh ve dvou verzích a asi není třeba dodávat, že jde o model s podporou NFC a model bez NFC. Ostatně podobně tomu bylo i u starších generací náramků Xiaomi. Prvním vylepšením ve srovnání s loňským modelem je displej, který je větší. Je typu AMOLED, má úhlopříčku 1,62 palce a rozlišení 490 × 192 pixelů. Jemnost obrazovky je 326 ppi a jas dosáhl ve svém maximu na 500 nitů. Displej dále podporuje funkci Always-On-display.

Design náramku Xiaomi Band 7 je ve srovnání s Band 6 v podstatě beze změn, rozměry jsou 46,5 × 20,7 × 12,25 mm při hmotnosti 13,5 gramu, případně 13,8 gramu u NFC verze. Silikonový řemínek výrobce nabízí v mnoha barevných variantách, takže tu svou barvu si vybere určitě každý.

Dalším vylepšením je baterie s větší kapacitou a delší výdrží. Letošní Xiaomi Band 7 má 180 mAh baterii a výrobce tvrdí, že na jedno nabití přežije bez úhony až 15 dní provozu při běžném používání. Při intenzivním používání se provozní doba sníží na 9 dnů. Nabíjení probíhá přes magnetickou nabíječku a trvá zhruba 2 hodiny. Zvýšil se i počet sportovních režimů, které náramek podporuje. Letos je to rovných 120 režimů a k nim přibyly i čtyři funkce pro analýzu sportovních dat. Výsledky aktivit opět shrne aplikace Mi Fitness. K dalším funkcím patří nepřetržitý monitoring okysličení krve s notifikací, když saturace klesne pod 90 %.

Ceny a dostupnost

Samozřejmě nechybí monitoring tepové frekvence a spánku. Tato funkce je vylepšená a poskytne data o kvalitě spánku, kvalitě dýchání a fázích spánku. Najdeme tu i monitoring stresu nebo podporu hlasového asistenta Xiao AI a další funkce, které má i loňský Band 6. Nechybí ani odolnost do 5ATM. Náramek Xiaomi Band 7 je už nyní na čínském trhu ve fázi předběžných objednávek, prodeje začínají 31. května/mája. Verze bez NFC přijde na 249 jüanů (37 dolarů) a verze s NFC stojí 299 jüanů (45 dolarů).