Chytré náramky nám v poslední době opět výrazně pokročily vpřed. Zrovna dnes se v Číně poprvé představil Mi Band 7 od Xiaomi, který bude jistě opět stálicí i na našem trhu. Displeje se zvětšují, funkce bobtnají a stejně tak bohužel letí nahoru i cena. Možná tak občas není od věci se podívat třeba i některé staré dobré kusy ve výprodejích. Takový Honor Band 5 sice ještě pamatuje vlastnění značky mateřským Huawei, ale i tak jde o výborný chytrý náramek. A v akci na e-shopu Cafago ho najdete za velmi zajímavou cenu.

Honor Band 5 je klasický fitness chytrý náramek se vším všudy a dočkáme se i některých unikátních funkcí. Výbava je více než slušná a zahrnuje třeba barevný dotykový 0.95-palcový AMOLED displej krytý 2.5D zakřiveným sklem s rozlišením 240 x 120 pixelů a podporou nahrávání vlastních ciferníků a tapet, senzor na měření srdečního tepu a dokonce i okysličení krve, přesný krokoměr, měření spánkových cyklů a kvality spánku technologií TruSleep, celou řadu sportovních režimů, voděodolnost do 50 metrů nebo 100 mAh baterii slibující až 14 dní výdrže na jedno nabití. Design je pak podobný minulým generacím s velkým kruhovým tlačítkem pod displejem.

Tento veterán už samozřejmě pár letokruhů nabral, takže musí zaútočit výrazně nižší cenou. Ve španělském skladu e-shopu Cafago je tak Honor Band 5 momentálně k mání jen za parádních 14.51 euro. Navíc s výběrem mezi klasickou černou a růžovou barevnou verzí. Expres doprava sice ještě pár euro k ceně přihodí, ale i tak by mohlo jít pro mnohé o zajímavou nabídku.