Společnost Motorola v poslední době vystoupila z vod střední třídy a odvážně naskočila na vlnu vlajkových telefonů. Asi není potřeba připomínat, že loni jako úplně první představila telefon Moto Edge X30 s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1. Ten se na začátku letošního roku dostal i na globální trhy. Krátce na to tipaři začali tvrdit, že co se vlajkových strojů týče, neřekla letos Motorola ještě své poslední slovo. Už v únoru/februári začaly na síti probleskovat první zvěsti modelu s označením Frontier, který prý je ještě vyšperkovanější než vlajkový Edge X30.

Představí Motorola v červenci model Frontier?

Kolem modelu Frontier se spekuluje hodně a často. A informace tipařů jsou mnohdy protichůdné. Nejdříve tvrdili, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 8 Gen1. Pak ale tipaři otočili a začali mluvit o čipsetu Snapdragon 8+ Gen1, který ale v té době ještě Qualcomm oficiálně neuvedl. Poměrně hodně se také zmiňovali i o foto výbavě telefonu s tím, že dostane primární senzor hlavní kamery s rozlišením 200 MPix. Dokonce odhadovali, že půjde o snímač Isocell HP1 společnosti Samsung. V modulu prý tento senzor doplní další dva snímače a LED blesk.

A jak to tedy dopadne? Zdá se že dobře. Motorola totiž včera potvrdila, že skutečně pracuje na telefonu s 200 MPix snímačem a hodlá jej představit v průběhu července/júla. Na čínském Weibo visí také první upoutávka na tento telefon, ale kromě rozlišení snímače tu nenajdeme žádné podrobnosti o dalších parametrech. Dokonce Motorola nepotvrdila ani obchodní název tohoto telefonu, ale spekuluje se o názvu Edge 30 Ultra.

Zatím tedy víme, že chystaný telefon, ať už se jmenuje jakkoli, může mít 6,67 palcový pOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Přední kamera má údajně 60 MPix. Snapdragon 8+ Gen1 prý doplní 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Dále tipaři odhadují, že baterie má kapacitu 4500 mAh. Akumulátor podporuje 125 W kabelové nabíjení a také bezdrátové nabíjení s výkonem mezi 30 a 50 W. Motorola ale kromě snímače hlavního fotoaparátu nic z toho nepotvrdila.