Několik etablovaných výrobců se před pár lety pustilo do vývoje a výroby skládacích telefonů. Co se původně zdálo jako futuristický nápad se velmi rychle uchytilo na trhu. Skládací telefony jsou sice stále docela drahé, ale i přesto si je pořídilo poměrně dost uživatelů. Také společnost Motorola vstoupila do tohoto segmentu a u svého první skládacího telefonu vsadila na osvědčený design jejich kdysi enormně populárního véčka Razr. Jejich první skládací Razr měl celkem skromné specifikace, ale to se jednoznačně s příchodem modelu Motorola Razr 3 změní.

Společnost Motorola totiž na čínském Weibo vyvěsila letáček, který potvrdil, že pracují na telefonu s procesorem Snapdragon 8+ Gen1. To samo o sobě není nic zvláštního, ale vzhledem k tomu, že telefon Motorola Razr 3 je skládací, jde celkem o zajímavý průlom. Tento telefon se totiž může stát prvním skládacím strojem s tímto vlajkovým procesorem. Navíc i v případě skládacích Razrů půjde o prvenství, protože zatím žádný z nich nepohání vlajkový procesor. Samozřejmě je tu i otázka, jak dalece se to podepíše na ceně chystaného telefonu.

Další odhadované parametry modelu Motorola Razr 3

Přestože je informací o chystaném skládacím telefonu Motorola Razr 3 celkem málo, něco z nich přece jen vytáhneme. Na síti se objevily reálné fotky, ze kterých je zřejmé, že letos se dočkáme pozměněného designu. Razr 3 bude totiž podobný véčkovému skládacímu modelu Galaxy Z Flip 3 od Samsungu. Zmizela výrazná brada a celkově je telefon hranatější. Díky tomu se snímač otisků prstů přesunul na hranu přístroje.

Tipaři očekávají, že vnitřní displej dostane úhlopříčku 6,7 palce s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Vnější obrazovka je 3 palcová. To tedy znamená, že oba displeje u letošního modelu Motorola Razr 3 jsou větší než u předchozích generací. Dále se očekává, že přední kamera dostane rozlišení 32 MPix a hlavní fotoaparát přijde s 50 MPix a 13 MPix senzory. Ale jako vždy počkáme na to, až specifikace potvrdí výrobce.