Už v březnu/marci se spekulovalo o tom, že společnosti Xiaomi a Leica uzavřou oboustranné partnerství. Spekulovalo se i o tom, že první telefon s optikou Leica bude prémiový a na jeho uvedení dojde ve druhé polovině letošního roku. Nyní to vypadá, že spekulace tipařům opravdu vyšly, protože dnes Xiaomi oficiálně toto dlouhodobé partnerství potvrdilo. Hlásí také, že první telefon, který z této spolupráce vzejde představí v červenci/júli. Je proto nasnadě, že se může jednat o vlajkový stroj Xiaomi 12 Ultra, na jehož uvedení už netrpělivě čekáme.

Připomeňme, že partnerství Leica s výrobci chytrých telefonů má už delší tradici. Firma spolupracovala například s Huawei, Sharpem a také s Panasonicem. Xiaomi je tedy čtvrtou společností v pořadí. Zatím asi nejplodnější spolupráci měla Leica se společností Huawei, kterou ale značně omezily a následně i ukončily americké sankce. Je proto logické, že si Leica hledá partnera, který patří k etablovaným výrobcům chytrých telefonů a je zároveň minimální riziko, že by upadl v nemilost USA.

Partnerství je tedy potvrzené, ale o tom, který z telefonů Xiaomi dostane Leica optiku jako první nepadlo ani slovo. Vzhledem tomu, že na uvedení dojde až v červenci, můžeme odhadnout, že kromě špičkové foto výbavy dostane telefon i procesor Snapdragon 8+ Gen1. A proto je pravděpodobné, že tím vyvoleným strojem je Xiaomi 12 Ultra. U něj navíc už hezky dlouho tipaři avizují opravdu prémiový hlavní fotoaparát, který leží ve velkém kruhovém modulu.

Odhadované specifikace telefonu Xiaomi 12 Ultra

Přestože se o telefonu Xiaomi 12 Ultra mluví už docela dlouho, informace o jeho parametrech jsou poměrně kusé. Tipaři odhadují, že má AMOLED displej s technologií LTPO, rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, ale o velikosti displeje se zatím nezmínili. Očekávají již zmínění procesor Snapdragon 8+ Gen1 a baterii s kapacitou 5000 mAh. Rychlé nabíjení může mít prý výkon 120 W, případně i 150 W. V rámci pamětí se čeká až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Mluví se i o primárním 50 MPix senzoru Sony IMX800. Výrobce ovšem nic z toho doposud nepotvrdil.