Značka Vivo se letos pustila do rozšíření své produktové řady T1. Po loňském modelu Vivo T1 5G jsou už na světě i modely T1 Pro 5G a také T1 44W. Tipaři odhadovali, že v těchto dnech dojde i na uvedení nástupnického telefonu Vivo T2 5G a dokonce i samotný výrobce avizoval jeho uvedení na dnešní den, tedy 23. května/mája. Nyní se ale na Weibo účtu značky Vivo objevila jednoduchá zpráva, že se oficiální představení modelu T2 na čínském trhu odkládá až na 6. června/júna na 19 hodin tamního času. Důvodem je, jak sám výrobce tvrdí „zásah vyšší moci“, což neznamená nic jiného, než opětovné vypuknutí pandemie koronaviru, která se teď v Číně pěkně rozjíždí. A s ní samozřejmě i poměrně tvrdá opatření a lockdowny.

Co o Vivo T2 5G najdeme na čínském e-shopu

I přes tyto nepříjemnosti je už na čínském e-shopu JD.com promo stránka pro telefon Vivo T2 5G a na ní najdeme zveřejněné některé ze specifikací. Telefon má E4 AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Stránka dále uvádí, že chystaný stroj pohání procesor Snapdragon 870 a zmiňuje i podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Jedna z upoutávek také uvádí, že primární senzor hlavního fotoaparátu má rozlišení 64 MPix a podporu optické stabilizace obrazu.

Z výše uvedeného někteří z tipařů odhadují, že chystaný Vivo T2 5G může být „jen“ přeznačeným modelem iQOO Neo 6 SE, který na čínském trhu debutoval na začátku tohoto měsíce. Jejich odhadům odpovídá i vzhled nového telefonu, který je nápadně podobný právě modelu Neo 6 SE. A pokud je tomu opravdu tak, můžeme i zde čekat 6,62 palcový displej s FullHD+ rozlišením a s již zmíněnou obnovovací frekvencí 120 Hz.

Primární 64 MPix senzor hlavního fotoaparátu zřejmě dolní 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Není jasné, zda i paměťové konfigurace jsou stejné u Vivo T2 5G jako u iQOO Neo 6 SE. Přesto můžeme teoreticky počítat s až 12 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 4700 mAh a podporu 80 W nabíjení. Snímač otisků je integrovaný do displeje. Cena chystaného modelu může na čínském začínat na 1999 jüanech, což je zhruba 300 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.