Značka Vivo se letos pustila do rozšíření své produktové řady T1. Po loňském modelu Vivo T1 5G jsou už na světě i modely T1 Pro 5G a také T1 44W. Tipaři odhadovali, že v těchto dnech dojde i na uvedení nástupnického telefonu Vivo T2 5G a dokonce i samotný výrobce avizoval jeho uvedení na dnešní den, tedy 23. května/mája. Nyní se ale na Weibo účtu značky Vivo objevila jednoduchá zpráva, že se oficiální představení modelu T2 na čínském trhu odkládá až na 6. června/júna na 19 hodin tamního času. Důvodem je, jak sám výrobce tvrdí „zásah vyšší moci“, což neznamená nic jiného, než opětovné vypuknutí pandemie koronaviru, která se teď v Číně pěkně rozjíždí. A s ní samozřejmě i poměrně tvrdá opatření a lockdowny.

Co o Vivo T2 5G najdeme na čínském e-shopu

I přes tyto nepříjemnosti je už na čínském e-shopu JD.com promo stránka pro telefon Vivo T2 5G a na ní najdeme zveřejněné některé ze specifikací. Telefon má E4 AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Stránka dále uvádí, že chystaný stroj pohání procesor Snapdragon 870 a zmiňuje i podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Jedna z upoutávek také uvádí, že primární senzor hlavního fotoaparátu má rozlišení 64 MPix a podporu optické stabilizace obrazu.

Z výše uvedeného někteří z tipařů odhadují, že chystaný Vivo T2 5G může být „jen“ přeznačeným modelem iQOO Neo 6 SE, který na čínském trhu debutoval na začátku tohoto měsíce. Jejich odhadům odpovídá i vzhled nového telefonu, který je nápadně podobný právě modelu Neo 6 SE. A pokud je tomu opravdu tak, můžeme i zde čekat 6,62 palcový displej s FullHD+ rozlišením a s již zmíněnou obnovovací frekvencí 120 Hz.

Primární 64 MPix senzor hlavního fotoaparátu zřejmě dolní 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Není jasné, zda i paměťové konfigurace jsou stejné u Vivo T2 5G jako u iQOO Neo 6 SE. Přesto můžeme teoreticky počítat s až 12 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 4700 mAh a podporu 80 W nabíjení. Snímač otisků je integrovaný do displeje. Cena chystaného modelu může na čínském začínat na 1999 jüanech, což je zhruba 300 dolarů.