Jaro je v plném proudu, venku je krásně, takže víkendy jednoznačně lákají k výletům do přírody a nebo třeba na zahrádku vaší oblíbené hospůdky. Ale snad si uděláte i trochu času na naši pravidelnou rubriku Vychytávky z Číny, ve které vám každou neděli odpoledne nabízíme tři tipy na zajímavé čínské gadgety. I dnes jsme proto nahlédli na stránky čínských e-shopů a vybrali “vymoženosti”, které snad zaujmou.

V minulém dílu s kulatým pořadovým číslem #330 jsme se zaměřili na vychytávky pro domácí mazlíčky, které jim i nám usnadní vzájemné soužití. Dnes se zcela sobecky zaměříme na lidské potřeby a podíváme se na gadgety, které se hodí vyloženě nám, pánům tvorstva. Takže pojďme na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Masáž pro bolavá kolena

Bolavá kolena netrápí jen ty starší z nás. Dokonce i mladší ročníky si kolikrát na bolesti kolen stěžují. První pomocí může být masáž, která ztuhlé koleno uvolní a přinese prvotní úlevu. Samozřejmě pokud jde o bolest po námaze, nebo větší sportovní aktivitě. A jestli se vám nechce shánět maséra, není nic jednoduššího než si pro tyto situace pořídit masážní stroj. Vypadá sice poněkud futuristicky, ale výrobce tvrdí, že je velmi účinný. Je ergonomický a na jeho návrhu se podíleli fyzioterapeuti. Nabízí několik typů masáží, včetně vzduchové tlakové masáže a vibrační masáže. Dá se ale použít i jako teplý obklad na koleno a díky tomu zlepšit krevní oběh a uvolnění svalů. Stroj pro masáž kolenou je nyní na Aliexpress v bleskovém prodeji za celkem slušných 69,06 dolaru.

Bezdrátový alarm na kola

Krásné jarní počasí přímo vybízí k projížďkám na kole. Otázka ale zní, zda máme kolo dobře zabezpečené proti krádeži. Protože, co si budeme povídat, ukrást se dá úplně všechno a třeba u kola si už dávno nevystačíme jen s klasickým zámkem na klíč. V nabídce jsou i zámky s alarmem a nebo i tento bezdrátový alarm, který lze spárovat s chytrým telefonem. Navíc se dá také dálkově ovládat a můžeme nastavit i typ zvukového alarmu a jeho hlasitost. Tahle vychytávka se dá připevnit i na elektrické kolo, skútr a nebo i koloběžku. Alarm je odolný vůči vodě podle certifikace IPX5 a jeho dálkové ovládání má dosah až do 80 metrů. Ani cena alarmu není vysoká a začíná na 7,86 dolaru.

Transmitter a handsfree do auta v jednom

Poslední dnešní vychytávka se hodí do auta těm, kteří chtějí nebo potřebují ovládat rádio, hudební přehrávač a handsfree na jednom gadgetu. Tato malá krabička poslouží pro bezdrátový přenos telefonních hovorů nebo přehrávání audia nebo autorádio. Při přehrávání hudby se automaticky přepne do módu handsfree při příjmu telefonního hovoru. Má také barevný LCD 1,8 palcový displej, na kterém se zobrazují aktuální údaje. Nechybí ani výkonný mikrofon a podpora Bluetoot 5.0 a najdeme zde i podporu pro QC3 nabíjení. Cena v akci na Aliexpress začíná na 17,38 dolaru.