Po poměrně velkých spekulacích a dlouhém čekání představila společnost Qualcomm své nové procesory. V první řadě jde o vlajkový čipset Snapdragon 8+ Gen1 a také čipset střední třídy Snapdragon 7 Gen1. Jejich představovačka proběhla před dvěma dny. A už nyní někteří výrobci chytrých telefonů hlásí, že už brzy uvedou své prémiové telefony s prvním z jmenovaných procesorů. Z dřívějška víme, že telefony s tímto čipsetem chystá například Motorola, OnePlus a nebo Samsung. Nově se k nim přidá i Asus se svým strojem Asus ROG Phone 6 a také Realme s telefonem Realme GT 2 Master Explorer Edition.

Asus ROG Phone 6 bude prvním herním strojem se Snapdragonem 8+ Gen1

Asus téměř ihned po uvedení procesoru Snapdragon 8+ Gen1 zveřejnil na sociálních sítích jednoduchou upoutávku. Podle ní už velmi brzy uvede na čínský a globální trh telefon Asus ROG Phone 6. Jednoznačně pozitivně na toho sdělení reagují především globální fanoušci, kterým zástupci společnosti odpověděli, že na Instagram budou postupně přidávat informace o chystaném telefonu a dodávají i to, že nový ROH Phone 6 bude prvním herním telefone s “plusový” vlajkovým procesorem Snapdragon. O dalších možných specifikacích chystaného herního telefonu se tedy dozvíme už v nejbližších dnech.

Stejnou informaci sdílí i značka Realme, najdeme ji ale jen na čínském Weibo. I oni hlásí, že už připravují vlajkový telefon Realme GT 2 Master Explorer Edition s procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Ovšem na rozdíl od Asusu, který potvrdil telefon Asus ROG Phone 6 i pro globální trhy, Realme o uvedení chystaného modelu GT 2 Master Explorer Edition na tyto trhy zatím mlčí. A také neuvádí, kdy tento telefon představí a jaké parametry můžeme očekávat. Soudě podle předchozích verzí Realme GT Master Edition a Master Explorer Edition můžeme počítat, že na nich bude Realme opět spolupracovat s japonským designérem Naotem Fukasawou.

A které další společnosti mohou představit telefony s čipsetem Snapdragon 8+ Gen1? Kromě již zmíněných společností Motorola a Oneplus se hovoří i o značce Black Shark, Xiaomi, Vivo a také Oppo. V případě Xiaomi stále čekáme na telefon Xiaomi 12 Ultra, OnePlus chystá model OnePlus 10 Ultra a dlouho se také mluví o telefonu Motorola Frontier a Moto Edge 30 Ultra. Telefonů bude tedy docela dost a předpokládáme, že se začnou na trhu objevovat v druhé polovině letošního roku.