Letos v únoru/februári na veletrhu MWC v Barceloně představila značka Poco telefon Poco X4 Pro 5G. Telefon se prodává na globálních trzích a také v Indii. Nyní se zdá, že v přípravách je další model z této řady. Jeho název Poco X4 GT potvrdil výpis z databáze IMEI, který zveřejnily stránky Xiaomiui. Dále také uvádějí, že se představení tohoto stroje dočkáme v nejbližších týdnech. Nový model je nástupcem Poco X3 GT, který debutoval o prázdninách v loňském roce.

Co zatím víme o modelu Poco X4 GT

Z kódového označení 22041216G jasně plyne, že i telefon Poco X4 GT je rebrandem. A asi není třeba zmiňovat, že se přeznačení týká telefonu Redmi. Konkrétně jde o telefon Redmi Note 11T Pro, jehož globální verze má stejný kód. Takže v Číně se bude prodávat pod značkou Redmi a na globálních trzích pod značkou Poco.

Telefon Redmi Note 11T Pro sice ještě nebyl na čínském trhu uveden, ale vzhledem k tomu, že společně s modelem Redmi Note 11T prošel certifikací Tenaa, máme alespoň rámcovou představu o jeho specifikacích. Telefon Redmi Note 11T Pro, potažmo i model Poco má 6,6 palcový IPS displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz a FullHD+ rozlišením. Dále očekáváme procesor Dimensity 8000 nebo Dimensity 8100 s 6 GB nebo 8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4980 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W.

Ovšem tipaři odhadují, že společně s modelem Poco X4 GT půjde na globální trhy i telefon Poco X4 GT Plus, který je pro změnu rebrandem telefonu Redmi Note 11T Pro Plus. Parametry “plusového” verze telefonu jsou v podstatě stejné jako u modelu X4 GT. Jen kapacita baterie je nižší a dosáhne na 4300 mAh, ale zvýší se výkon nabíjení na 120 W. Na trh také prý půjde jen verze s 8 GB RAM. Oba telefony Poco pak běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou MIUI 13.