Společnost Oppo chystá na 23. května/mája velkou prezentační akci. Dávno není tajemstvím, že na této akci dojde na uvedení telefonů řady Reno 8. Podle tipařů prý Oppo připravilo modely Reno 8, Reno 8 Pro, Reno 8 SE a Reno 8 Pro Plus. Ale není zatím jasné, zda na představovačce budou debutovat úplně všechny, nicméně ty hlavní výrobce jistě uvede. Kromě telefonů se ale dočkáme i několika dalších produktů a na některé z nich nyní upozorňuje i známý tipař Evan Blass na svém twitterovém účtu. Zmiňuje zejména tablet Oppo Pad Air a TWS sluchátka Oppo Enco R. Přidal také první upoutávky na oba produkty a něco málo základních informací.

První upoutávka na Oppo Pad Air

Svůj historicky první tablet Oppo představilo na konci února/februára společně s telefony řady Find X5. Nyní přichystalo svůj druhý tablet Oppo Pad Air, který názvem tak trochu odkazuje na tablety společnosti Apple. Zároveň označení Air v názvu dává tušit, že jde o štíhlý a lehký tablet, což dokazují i jeho renderové obrázky. Navíc se zdá, že chystaný tablet podporuje i stylus Oppo Pencil, případně i přídavnou klávesnici. Tipaři odhadují, že parametry Oppo Pad Air spadá do střední třídy a zřejmě dostane nižší cenu než má první tablet Oppo Pad.

Design sluchátek Enco R

I u chystaných TWS sluchátek si můžeme všimnout jisté inspirace společností Apple, protože designem připomínají sluchátka Apple AirPods. Sluchátka jsou bílá s černým designovým prvkem a vnitřek nabíjecího boxu je světle modrý. Jejich specifikace sice neznáme, ale je pravděpodobné, že je výrobce vylepšil ve srovnání s předchůdci.

V závěru zmíníme i to, že tipař Blass zveřejnil i několik renderů chystaných telefonů řady Reno 8. Oppo poměrně dost zapracovalo na jejich designu, který je atraktivní. Telefony mají také vylepšený hardware a foto výbavu. Zřejmě všechny modely dostanou NPU čip MariSilicon X a u standardního modelu Reno 8 bude debutovat procesor Snapdragon 7 Gen1, který Qualcomm patrně představí už zítra. Všechny telefony také podporují rychlé nabíjení s výkonem 80 W a mají baterii s kapacitou 4500 mAh. Počítáme s tím, že Oppo ještě před představovačkou rozjede větší promo kampaň na všechny chystané produkty, takže se snad jak o tabletu Oppo Pad Air, tak i o sluchátkách Enco R dozvíme víc.