O produktech společnosti Huawei se v poslední době zmiňujeme málo, protože se jí výrazně dotkly americké sankce, což omezilo její produkci mimo domovskou Čínu. Ale přece jen tu a tam něco málo nabídne i na globálních, respektive evropských trzích. A tím jsou nyní prémiové hodinky Huawei Watch GT 3 Pro, které v Evropě debutovaly včera společně s hodinkami Watch Fit 2, Watch D a náramkem Band 7. Nově představené hodinky Watch GT 3 Pro na trhu nahradí model Watch GT 2 Pro, který debutoval v roce 2020.

Hlavní specifikace Huawei Watch GT 3 Pro

Hodinky mají kruhový displej a jdou na trh ve dvou velikostech, jmenovitě 43 mm a 46 mm. První model má 1,32 palcový a druhý pak 1,43 palcový displej. V obou případech je panel typu AMOLED a kryje ho safírové sklo. Tělo Huawei Watch GT 3 Pro je v případě menšího modelu keramické, druhý model má tělo titanové. Hodinky mají na pravé hraně klasickou korunku a fyzické tlačítko.

V rámci funkcí jsou Huawei Watch GT 3 Pro velmi slušně vybavené. Je tu klasický monitoring tepové frekvence, okysličení krve, tělesné teploty, spánku a stresu. Navíc je tu i měření EKG a až 100 sportovních režimů, včetně 18 profesionálních sportovních aktivit. Výrobce nezapomněl přidat ani dvoupásmovou GPS. Operačním systémem je Harmony OS 2.0.

Kromě toho hodinky podporují i volání přes Bluetooth, NFC a zobrazování různých notifikací a více aplikací. Výrobce sice neuvádí kapacitu baterie, ale tvrdí, že 46 mm verze vydrží až 14 dní provozu a menší, 43 mm verze, pak 7 dní provozu na jedno nabití. V Evropě se Huawei Watch GT 3 Pro prodává v několika verzích s různými cenami. Verze 43 mm s bílým koženým řemínkem přijde na 499 euro. Stejná verze s keramickým řemínkem stojí 699 euro. 46 mm verze se silikonovým řemínkem stojí 369 euro a stejný model s titanovým řemínkem pak přijde na 499 euro. Ovšem hodinky se už prodávají i na českém trhu a najdete je hned u několika prodejců nebo přímo na stránkách Huawei. Jejich ceny začínají na 9490 Kč u titanového modelu, kdežto cena keramického modelu začíná na 10990 Kč.