V ekosystému Xiaomi zaujímají sub značky Redmi a POCO velmi specifické místo. Obě jsou vyhrazené pro podobné telefony povětšinou střední třídy a jejich záběr se často překrývá. Ostatně vzájemné přeznačování jednotlivých modelů v závislosti na trhu je něčím, na co jsme si už dávno zvykli. Takže zpravidla telefony Redmi jdou na indický, případně i další trhy, pod značkou Poco. To jednoznačně platí například pro model Poco M4 5G, který debutoval v Indii na koci minulého měsíce a jde o přeznačený čínský model Redmi 11E 5G. Ale před námi je další telefon Poco, který se už zřejmě brzy objeví v Indii a na dalších trzích. Jde o Poco C40, který prošel certifikacemi NBTC a BIS.

Co zatím o Poco C40 víme

Telefon v minulém měsíci prošel certifikací FCC se dvěma kódovými označeními 220333QPI a 220333QPG. První označení je pro indickou verzi a to druhé pro verzi globální, což tedy znamená, že se Poco C40 dostane i na další trhy. Nyní si tipař Mukul Sharma všimnul, že model s označením 220333QPG prošel také thajskou certifikací NBTC, která navíc potvrdila i obchodní název Poco C40. Model s označením 220333QPI se zas objevil v databáze indických certifikátorů BIS. To tedy znamená, že uvedení telefonu se blíží.

Z parametrů, které zatím známe je zřejmé, že Poco C40 spadá do základní třídy a patrně bude velmi levný. Pohání jej totiž procesor JR510. Nutno říci, že tento low-endový čipset je poměrně neznámý a pochází z dílen čínské společnosti Wansheng Technology. Objevil se v několika telefonech málo známé značky Treswave, chybí mu podpora 5G sítí a je postavený na 11nm FinFET technologii. Proto je výběr takového procesoru pro telefon sub značky Xiaomi poněkud kuriózní, ale důvodem, zdá se, je jeho velmi nízká cena.

Podle certifikačních výpisů chystaný telefon podporuje WiFi 2,4 GHz a 5,0 GHz a také nabíjení s výkonem 10 W. Baterie má ale obří kapacitu 6000 mAh, takže nabíjení telefonu bude skutečně běh na dlouhou trať. Telefon běží na MIUI Go Edition a důvod je zcela jasný. Zda bude nadstavba založená na systému Android 11 nebo Android 12 těžko říci. Další specifikace neznáme, ale tipaři už teď odhadují, že cena nepřekročí 128 dolarů. Uvidíme, jestli se telefon uchytí na trhu i přes tuto nízkou cenu.