Zhruba před měsícem došlo na oficiální představení telefonu iQOO Neo 6. Tento telefon má vlajkové parametry, pohání jej procesor Snapdragon 8 Gen1 a také jeho design je atraktivní. Proto by možná mohlo být dobrou zprávou, že jej výrobce chystá i pro globální trh, respektive trh indický. V Indii si už pomalu připravuje půdu a prostor na prezentační akci. Ale nenechme se mýlit, do Indie telefon půjde s jinými specifikacemi, než s jakými se prodává v Číně.

Na stránkách MySmartPrice se nyní dočteme, že značka iQOO už potvrdila, že telefon iQOO Neo 6 v Indii představí už brzy, konkrétní termín ale neuvedla. Ten se ale, zřejmě nedopatřením, objevil na indickém Amazonu. Podle něho na uvedení telefonu dojde 31. května/mája, ovšem tato zpráva byla vzápětí stažena. Ani na oficiálních stránkách iQOO India není o představovačce zatím žádné info. Je ale pravděpodobné, že iQOO bude v následujících dnech chystanou akci avizovat.

Odhadované specifikace indické verze iQOO Neo 6

Telefon Neo 6 se stane prvním zástupcem série Neo na indickém trhu. Vzhledem k tomu, že indickou verzi telefonu iQOO Neo 6 pohání místo procesoru Snapdragon 8 Gen1 čipset Snapdragon 870, půjde zřejmě o přejmenovaný model iQOO Neo 6 SE, který výrobce představil na čínském trhu na začátku tohoto měsíce.

Tipaři dále odhadují, že indická verze má 6,62 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Očekávají také, že v obrazovce je integrovaný snímač otisků prstů a ve středu její horní části je “díra” pro přední kameru. Snapdragon 870 doplní až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4700 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix primární senzor s OIS, 12 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera má 16 MPix Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou OriginOS Ocean. Cena telefonu se prý v Indii bude pohybovat mezi 30000 až 35000 indickými rupiemi.