Staří známí experti na odolné telefony z Doogee nám v dubnu oznámili příchod nového modelu Doogee S98 Pro. Ten si bere designem inspiraci z mimozemských sci-fi motivů a nabídne kromě senzoru nočního vidění třeba i termovizi. Nu a dnes se konečně tvůrci oficiálně pochlubili i datem představení a chystanou cenou. Telefon tak dorazí na trh už 6. června a pořídíte ho za solidních 439 dolarů.

Co od něj můžeme čekat ?

Odolný zázrak s “vetřelčím” designem už stihl získat i prestižní cenu European Good Design Award. Firma se ale hlavně chlubí tím, že má asi nejlepší sestavu fotoaparátů ve své kategorii odolných telefonů. A možná nejsou daleko od pravdy. High-end senzor termovize InfiRay totiž doplní třeba primární 48 Mpx Sony IMX582 nebo 20 Mpx Sony IMX350 pro noční viděni. Podle zástupců Doogee nabídne InfiRay senzor dvojnásobné rozlišení než srovnatelná konkurence a 25Hz frekvence také zaručí přesné zobrazení. Takže můžete snadno identifikovat průsaky stěn, zvýšené teploty nebo blokace trubek. Hodit se bude i algoritmus Dual Spectrum Fusion, se kterým můžete kombinovat snímky hlavního senzoru a termovize dohromady.

Doogee S98 Pro

Solidní je i selfie kamerka ve “vykousnutí” displeje, kterou je 16 Mpx Samsung S5K3P9SP. Nouze není ani o samotný hrubý výkon telefonu, protože procesor Mediatek Helio G96 s 2 GHz jádry toho zvládne hodně. K ruce navíc dostane 8 GB RAM a 256 GB rychlé vnitřní paměti. Tu navíc můžete rozšířit až o 512 GB pomocí microSD karty.

Slušnou 6000 mAh kapacita baterie dobijete 33W nabíjením pomocí USB Type-C. A neurazí ani 15W bezdrátové nabíjení. Zbývá tak už jen doplnit informace o displeji, kterým je 6.3-palcový IPS s FullHD+ rozlišením a ochranným sklem Gorilla Glass.

Doogee S98 Pro

 

Doogee S98 Pro to ale může nabídnout fajnšmekrům ještě mnohem více. Co třeba speciální nastavitelné hardwarové tlačítko, NFC čip, navigační systém (BeiDou, GALILEO, GPS, & GLONASS) a samozřejmě i všechny odolné certifikace. Tedy IP68, IP69K a MIL-STD-810H. Telefon má hned z výroby systém Android 12 a slibuje až tři roky aktualizací.

Cena a dostupnost

Jak již bylo zmíněno, tak zástupci firmy oficiálně potvrdili vydání Doogee S98 Pro na 6. června. Telefon bude v prodejích debutovat na známých prodejních platformách jako Aliexpress, DoogeeMall a Linio. Ačkoliv je oficiální cena nastavena na 439 dolarů, tak prvních pár dnů až do 10. června ho koupíte jen za zaváděcích 329 dolarů. Na stránkách Doogee se navíc můžete zapojit do soutěže o nějaké ty kousky zdarma. A najdete tam také i všechny podrobné informace o tomto telefonu.