Už nějakou dobu se tipaři shodují na tom, že řada Xiaomi 12 stále ještě není u svého konce. Pořád čekáme na uvedení modelu Xiaomi 12 Lite a také na prémiový telefon Xiaomi 12 Ultra. U obou tipaři očekávají, že je výrobce představí ještě do konce tohoto měsíce, ale opravdu jde jen o spekulace. Kromě toho se také proslýchá, že už běží práce na dalších dvou telefonech z této série. Jde o Xiaomi 12S a 12S Pro.

O posledně zmiňovaných telefonech zatím víme, že půjdou na trh jako vylepšené verze původních strojů Xiaomi 12 a 12 Pro. Hlavním upgradem je přezbrojení na procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. Tento čipset prý dostane i Xiaomi 12 Ultra a oficiálně jej Qualcomm představí už za pár dnů. Model Xiaomi 12S a 12S Pro se už objevily v databázi EMEI s označeními “Diting” a “Unicom”. A podle některých tipařů půjde model 12S Pro na trh ve dvou verzích, kdy jednu pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus a druhou Dimensity 9000.

Informace o displejích telefonů Xiaomi 12S a 12S Pro

Dnes tu máme další informace o telefonech Xiaomi 12S a 12S Pro, které nám na čínském Weibo naservíroval starý dobrý Digital Chat Station. Zvěsti se týkají displejů obou chystaných strojů. Tipař zmiňuje, že se na trh chystají vlajkové telefony s menšími displeji. Jeden z nich má obrazovku se zakřivenými hranami, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední kameru. V tomto případě se domníváme, že tipař mluví o telefonu Xiaomi 12S. Tipař u tohoto telefonu zmiňuje i trojitý fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem a novým hardwarovým algoritmem pro lepší fotografie.

Druhý telefon, kterým je zřejmě Xiaomi 12S Pro, má mírně větší displej s rozlišením 2K. Obrazovka prý dostane několik zajímavých vylepšení, úprav designu a nové přizpůsobení barev. U tohoto stroje tipař avizuje procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. A v úplném závěru postu také dodává, že oba telefony výrobce oficiálně představí ve druhé polovině letošního roku. To odpovídá odhadům, které se už dříve objevily na síti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.