Už nějakou dobu se tipaři shodují na tom, že řada Xiaomi 12 stále ještě není u svého konce. Pořád čekáme na uvedení modelu Xiaomi 12 Lite a také na prémiový telefon Xiaomi 12 Ultra. U obou tipaři očekávají, že je výrobce představí ještě do konce tohoto měsíce, ale opravdu jde jen o spekulace. Kromě toho se také proslýchá, že už běží práce na dalších dvou telefonech z této série. Jde o Xiaomi 12S a 12S Pro.

O posledně zmiňovaných telefonech zatím víme, že půjdou na trh jako vylepšené verze původních strojů Xiaomi 12 a 12 Pro. Hlavním upgradem je přezbrojení na procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. Tento čipset prý dostane i Xiaomi 12 Ultra a oficiálně jej Qualcomm představí už za pár dnů. Model Xiaomi 12S a 12S Pro se už objevily v databázi EMEI s označeními “Diting” a “Unicom”. A podle některých tipařů půjde model 12S Pro na trh ve dvou verzích, kdy jednu pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus a druhou Dimensity 9000.

Informace o displejích telefonů Xiaomi 12S a 12S Pro

Dnes tu máme další informace o telefonech Xiaomi 12S a 12S Pro, které nám na čínském Weibo naservíroval starý dobrý Digital Chat Station. Zvěsti se týkají displejů obou chystaných strojů. Tipař zmiňuje, že se na trh chystají vlajkové telefony s menšími displeji. Jeden z nich má obrazovku se zakřivenými hranami, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. V tomto případě se domníváme, že tipař mluví o telefonu Xiaomi 12S. Tipař u tohoto telefonu zmiňuje i trojitý fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem a novým hardwarovým algoritmem pro lepší fotografie.

Druhý telefon, kterým je zřejmě Xiaomi 12S Pro, má mírně větší displej s rozlišením 2K. Obrazovka prý dostane několik zajímavých vylepšení, úprav designu a nové přizpůsobení barev. U tohoto stroje tipař avizuje procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. A v úplném závěru postu také dodává, že oba telefony výrobce oficiálně představí ve druhé polovině letošního roku. To odpovídá odhadům, které se už dříve objevily na síti.