za dva dny dojde na čínském trhu na uvedení telefonů Vivo S15 a S15 Pro. Na představovačce ale telefony nebudou samy, protože společně s nimi Vivo uvede ještě několik dalších produktů. Jak už bývá dobrým zvykem, výrobce se ještě na poslední chvíli před prezentací snaží upozornit na některé parametry a design chystaných strojů. Na oficiálním Weibo účtu značky proto najdeme několik upoutávek, které avizují celkem zajímavý vzhled telefonů.

Z čerstvých upoutávek zjistíme, že telefony řady Vivo S15 mají rám s rovnou hranou, který je vyrobený z „leteckého“ hliníku a zadní panel vyvedený v světle modré barvě. Kromě modré barevné varianty ale půjde na trh i varianta černá a zlatá. Displej má mírně zakřivené boční hrany pod úhlem 60°, rohy telefonů jsou oblé. Samozřejmě Vivo neuvádí, zda tento vzhled dostanou oba modely, ale je to pravděpodobné. Jak Vivo S15, tak i S15 Pro mají totiž stejný OLED displej.

Parametry telefonů Vivo S15 a S15 Pro

Vzhledem k tomu, že oba telefony už prošly certifikací Tenaa, známe také některé z jejich parametrů. Standardní model Vivo S15 má 6,62 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením. Obnovovací frekvence je buď 90 Hz nebo 120 Hz. Telefon pohání procesor Snapdragon 870 a baterie má kapacitu zhruba 4600 mAh a jde o dvoučlánkový akumulátor. Potvrzené je i rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Tloušťka telefonu dosáhla na 8,54 mm.

Model Vivo S15 Pro má mírně menší 6,56 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Je také mírně tenčí než standardní verze a v pase má jen 7,99 mm. Baterie má kapacitu 4400 mAh a také podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Přesný typ procesoru neznáme, ale spekuluje se o Snapdragonu 870. Co je tedy důvodem k označení Pro? Zřejmě foto výbava, kdy primární senzor hlavního fotoaparátu má 50 MPix a jde o snímač Sony IMX766 s optickou stabilizací obrazu. Jasnou odpověď ale dostaneme už za dva dny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.