Společnost Samsung pro nás každým rokem připravuje novou generaci svých chytrých hodinek. Proto se po loňských modelech Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic letos dočkáme řady Galaxy Watch 5. Tentokrát ovšem s malou změnou. Samsung totiž letos vypustil model Classic a nahradil jej modelem Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Nicméně tipaři odhadují, že právě tento model bude poměrně výrazně vylepšený.

Nové zprávy o hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 Pro

O chytrých hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 Pro už sice něco málo víme, ale nejdřív se podívejme na čerstvé zvěsti, které na Twitteru zveřejnil známý tipař Ice Universe. Tipař tvrdí, že hodinky mají tělo, nebo chcete-li pouzdro, vyrobené z titanové slitiny. Díky tomu se zvýší odolnost proti poškrábání a různým oděrkám. K tomu prý Samsung přidá na displej i safírové sklo, což opět zvýší odolnost proti poškrábání. Navíc je to i zajímavé vylepšení ve srovnání s jinými prémiovými chronometry, které mají pouzdra z nerezové oceli. Snad tedy s výjimkou Apple, který má také hodinky s titanovou konstrukcí.

Samozřejmě musíme počítat s tím, že tato vylepšení a vlastně ta další, o kterých už víme, zvednou cenu hodinek Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Jde ale opravdu o vlajkový chronometr, takže vyšší cena je zřejmá. K dalším specifikacím prý patří i otočná luneta a nebo operační systéme Wear OS. Celkový design hodinek je prý poněkud masivnější. Je to možná dáno i tím, že dostanou i větší baterii. Tipaři odhadují její kapacitu na 572 mAh. Galaxy Watch 5 Pro tak prý bez problémů zvládnou až 48 hodin provozu, pokud nejsou zapnuté všechny funkce.

Funkce hodinek jsou prý také vylepšené a najdeme tu i nějaké novinky. Mezi známou klasiku patří například GPS, monitoring tepové frekvence, akcelerometr a gyroskop. Dočkáme se prý ale také měření tělesné teploty, což se v době koronaviru jistě hodí. Ženy pak zřejmě ocení monitoring ovulačního cyklu a navíc je prý výrazně vylepšená i nadstavba One UI Watch. Do uvedení hodinek řady Galaxy Watch 5 zbývá ještě dost času, takže předpokládáme, že další specifikace se začnou postupně na síti objevovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.