Společnost Samsung pro nás každým rokem připravuje novou generaci svých chytrých hodinek. Proto se po loňských modelech Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic letos dočkáme řady Galaxy Watch 5. Tentokrát ovšem s malou změnou. Samsung totiž letos vypustil model Classic a nahradil jej modelem Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Nicméně tipaři odhadují, že právě tento model bude poměrně výrazně vylepšený.

Nové zprávy o hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 Pro

O chytrých hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 Pro už sice něco málo víme, ale nejdřív se podívejme na čerstvé zvěsti, které na Twitteru zveřejnil známý tipař Ice Universe. Tipař tvrdí, že hodinky mají tělo, nebo chcete-li pouzdro, vyrobené z titanové slitiny. Díky tomu se zvýší odolnost proti poškrábání a různým oděrkám. K tomu prý Samsung přidá na displej i safírové sklo, což opět zvýší odolnost proti poškrábání. Navíc je to i zajímavé vylepšení ve srovnání s jinými prémiovými chronometry, které mají pouzdra z nerezové oceli. Snad tedy s výjimkou Apple, který má také hodinky s titanovou konstrukcí.

Samozřejmě musíme počítat s tím, že tato vylepšení a vlastně ta další, o kterých už víme, zvednou cenu hodinek Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Jde ale opravdu o vlajkový chronometr, takže vyšší cena je zřejmá. K dalším specifikacím prý patří i otočná luneta a nebo operační systéme Wear OS. Celkový design hodinek je prý poněkud masivnější. Je to možná dáno i tím, že dostanou i větší baterii. Tipaři odhadují její kapacitu na 572 mAh. Galaxy Watch 5 Pro tak prý bez problémů zvládnou až 48 hodin provozu, pokud nejsou zapnuté všechny funkce.

Funkce hodinek jsou prý také vylepšené a najdeme tu i nějaké novinky. Mezi známou klasiku patří například GPS, monitoring tepové frekvence, akcelerometr a gyroskop. Dočkáme se prý ale také měření tělesné teploty, což se v době koronaviru jistě hodí. Ženy pak zřejmě ocení monitoring ovulačního cyklu a navíc je prý výrazně vylepšená i nadstavba One UI Watch. Do uvedení hodinek řady Galaxy Watch 5 zbývá ještě dost času, takže předpokládáme, že další specifikace se začnou postupně na síti objevovat.