Zhruba v polovině minulého měsíce představila společnost OnePlus na čínském trhu telefon OnePlus Ace. Pár dnů na to se stejný telefon objevil i na indickém trhu, ovšem jeho tamní obchodní název je OnePlus 10R. A aby toho nebylo málo, oba přístroje jsou svým způsobem rebrandy telefonu Realme GT Neo 3, i když jsou mírně upravené. Nyní OnePlus potvrdil, že chystá 17. května/mája v Číně představovačku a na ní uvede telefon OnePlus Ace Racing Edition. A protože je zájem čínských fanoušků o tento chystaný stroj velký, některé z jeho specifikací odtajnil na Weibo šéf OnePlus pro čínský trh, pan Louis Li.

Hlavní parametry telefonu OnePlus Ace Racing Edition

Zástupce společnosti OnePlus především uvedl, že telefon OnePlus Ace Racing Edition dostane LCD displej. Nejde prý ale o konvenční LCD obrazovku, kterou najdeme u telefonů nižší třídy, ale o vylepšený LTPS IPS LCD displej s variabilní obnovovací frekvencí s až 120 Hz. Díky variabilní obnovovací frekvenci má prý chystaný telefon lepší výdrž baterie. Frekvence se totiž nastaví podle obsahu, který uživatel na obrazovce právě sleduje.

Louis Li také dodal, že tímto vyšel OnePlus vstříc svým fanouškům, kteří u prémiový telefonů upřednostňují LTPS LCD obrazovku před AMOLED displejem. Samozřejmě použití takového displeje také mírně sníží cenu a relativně prémiový stroj je tak dostupnější pro širší vrstvu uživatelů. A vzhledem k tomu, že tipaři a certifikace Tenaa už odtajnili některé z dalších specifikací, můžeme si je teď shrnout.

Displej má úhlopříčku 6,59 palce a rozlišení 2412 × 1080 pixelů. V levém horní rohu je “díra” pro přední 16 MPix kameru. Hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Najdeme tu širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Jako procesor je potvrzený Dismensity 8100 Max s 8/12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Snímač otisků prstů leží na hraně v tlačítku napájení a operačním systémem je Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12.1. Rozměry OnePlus Ace Racing Edition jsou 164,3 × 75,8 × 8,7 mm při hmotnosti 205 gramů. Na trh půjde šedá a modrá barevná varianta a cena prý bude nižší než u modelu OnePlus Ace.