Skládací telefony sice nejsou na trhu nijak dominantní položkou, ale přesto je někteří z výrobců zařadili do svých portfolií a snaží se je v průběhu času vylepšovat. Patří k nim i Motorola, která v roce 2019 poslala na trh svůj první skládací stroj, který vycházel z véčkového designu jejich legendárního modelu Razr. O rok později vydala jeho vylepšenou verzi a letos se dočkáme další vylepšené generace, Motorola Razr 3.

O chystaném skládacím telefonu Motorola Razr 3 toho zatím moc nevíme. Ovšem nedávno jsme viděli jeho reálné fotky, ze kterých je zřejmé, že výrobce zachová designovou linii véčka, ale přepracoval ji. Telefon se tak nyní více podobá modelu Samsung Galaxy Z Flip 3. Vzhled je hranatější, chybí výrazná brada a snímač otisků najdeme na hraně v tlačítku napájení. Také parametry prý jsou letos vylepšené ve srovnání s předchozími generacemi.

Motorola Razr 3 a jeho displeje

Nyní tu máme další porci informací o chystaném skládacím Razru. Na Twitteru ji sdílí tipař Ross Young a týká se vnitřního a vnějšího displeje. Young tvrdí, že obě obrazovky budou ve srovnání s předchozími skládacími modely větší. Konkrétně vnitřní obrazovka má prý úhlopříčku 6,7 palce místo 6,2 palcové úhlopříčky modelu Razr 5G. Naroste i vnější displej. Z původních 2,7 palce na rovné 3 palce. Oba displeje pochází z dílen firmy China Star Optoelectronics (CSOT). Dále víme, že vnitřní displej podporuje obnovovací frekvenci 120 Hz, má FullHD+ rozlišení a poměr stran 20:9.

A když jsme se zmínili o tom, že letos dostane Motorola Razr 3 prémiové specifikace, připomeňme, že se například mluví o procesoru Snapdragon 8 Gen1, případně i o čipsetu Snapdragopn 8 Gen1 Plus. Dále tipaři čekají až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Přední kamera, která leží v “díře” ve středu horní části vnitřního displeje má prý 32 MPix a zadní duální fotoaparát je poskládaný z 50 MPix a 13 MPix senzorů. Motorola prý telefon představí nejdříve na čínském trhu v průběhu letních prázdnin, později jej pošle i na globální trhy.