Šikulové z čínské značky Honor mají v poslední době opravdu napilno. Daří se jim průlomy skoro ve všech oblastech se svými telefony, ale nechtějí zanedbávat i jiné kategorie. Na zítřek tak plánují další velkou představovací akci, na které by se měl ukázat nový notebook MagicBook 14 2022. Ten slibuje několik velmi zásadních změn, ať už jde o překopaný design, vylepšenou výdrž baterie nebo lepší přímou integraci a propojení s telefony Honor. Hlavní novinkou ale má být zbrusu nová systémová nadstavba MagicOS.

Nadstavba MagicOS bude samozřejmě naroubovaná na klasické Windows, ale zdaleka nepůjde jen o změnu designových prvků. Vylepšení by měly být poměrně hluboké a jedním z těch hlavních bude funkce “OS Turbo”. Navzdory názvu půjde o funkci zaměřenou na optimalizaci výkonu a výdrže baterie, která má být u MagicBook 14 2022 opravdu extrémní. Tvůrci slibují až 20 hodin výdrže na jedno nabití, což jsou vskutku odvážná tvrzení. Jediným podobným odvážlivcem je totiž Apple s novými M1 MacBooky. OS Turbo by mělo snížit spotřebu až o více než 20 % a budeme na jeho testy velmi zvědavi.

Extrémní výdrž a slušná výbava

Hardwarová výbava MagicBook 14 2022 by také neměla nijak zaostávat a půjde o velmi dobře vybavený kousek. Podle informací serveru ITHome bude vše stát na platformě moderních procesorů Intel 12th Gen, ať už Core i5, tak Core i7. Na výběr bude prý také kromě integrované grafické karty i dvojice těch samostatných. Nvidia MX550 asi nijak neohromí, ale Nvidia RTX 2050 už zaujme i ledajakého příležitostného hráče. O dalších specifikacích toho zatím moc nevíme a na konkrétní detaily si tak budeme muset počkat až na zítřejší představovačku.

MagicBook 14 2022

Ta proběhne zítra 16. května ve 14:30 čínského času v Pekingu a možná se dočkáme ještě dalších novinek. Pro začátek ale předpokládáme, že bude MagicBook 14 2022 uvolněný pouze na čínském trhu. Honor je ale v poslední době velmi aktivní i globálně se určitě se tak bude snažit notebook časem nabídnout i zákazníkům ve ve světě.