Čínský Honor už definitivně odvrhl okovy Huawei a v poslední době opravdu nabírá dech. Jejich designová řada Magic4 trhá prodejní rekordy a vede si opravdu skvěle. Firma ale velmi brzy plánuje poslat na trh pokračovatele hlavní vlajkové řady v podobě série Honor 70. Zběsilá frekvence novinek tak ještě nabírá na obrátkách. Protože v českých obchodech třeba ještě stále není k dispozici ani minulý Honor 60… Ostatně i Honor 50 se k nám dostal až v říjnu, tedy s velkým zpožděním po červnovém uvedení na trh.

Zhruba půlroční odstup by tak měl zůstat zachován i pro Honor 70. Minulá generace Honor 60 se totiž na čínském trhu ukázala na začátku prosince. A pro novinku se momentálně spekuluje o pozdním květnovém, nebo brzkém červnovém termínu. I když se zatím stále nejedná o nic oficiálního, protože se zástupci firmy k těmto spekulacím ještě nevyjádřili. Každopádně zasvěcení mají poměrně jasno, včetně legendárního “leakstera” Digital Chat Station. A právě z jeho dílny pochází i aktuální zajímavé střípky novinek o chystané výbavě těchto telefonů.

Honor 70

Nástup nového foto-senzoru od Sony

Honor si nedávno udělal skvělé jméno s fotoaparáty u Magic4 Ultimate. A v budování impozantní foto pověsti hodlají podle všeho pokračovat i u řady Honor 70. Ta by totiž měla dostat do vínku novou generaci obřích senzorů Sony IMX800. Ta sice ještě nebyla oficiálně představena, ale mělo by jít o největší senzor na trhu. S velikostí 1/1.1″ by měl porazit 1/1.12″ 50 Mpx Samsung GN2 a výrazně přiživit konkurenční boj. Tento senzor prý také bude speciálně upraven ve spolupráci Sony právě s Honorem. Ale na konkrétní detaily si budeme muset ještě chvíli počkat.

Ohledně přesné výbavy telefonů řady Honor 70 můžeme stále také jen spekulovat. Teoreticky se prý chystají tři modely nové řady, kromě základní verze ještě Pro a Pro+ varianty. Nejníže postavený model má dostat Snapdragon 7 Gen 1 a vyšší kousky pak Dimensity 8100 a Dimensity 9000. Ale vše samozřejmě zatím berte s velkou rezervou.