Skládací nebo ohebné telefony sice nezpůsobily na trhu velký třesk, jak se původně čekalo, ale přesto se celkem dobře prodávají. Velcí etablovaní výrobci je zařadili do svých portfolií a jednoznačným králem v tomto směru je společnost Samsung. Ta letos chystá už svou čtvrtou generaci skládacích strojů, které každým rokem vylepšuje. Víme, že letos pro nás připraví skládací modely Galaxy Z Fold 4 a Samsung Galaxy Z Flip 4. Oba telefony nedávno získaly indickou certifikaci BIS, takže se letos podívají i na indický trh. Tipaři odhadují, že na uvedení dojde ve druhé polovině letošního roku.

První rendery telefonu Samsung Galaxy Z Flip 4

Dnes se podíváme na to, jak vypadá véčkový Samsung Galaxy Z Flip 4 a jak dalece se jeho design změnil ve srovnání s loňským Galaxy Z Flip 3. První renderované obrázky totiž zveřejnily stránky 91Mobiles ve spolupráci s tipařem OnLeaks. Při jednoduchém pohledu na rendery letošního modelu nejsou vidět žádné radikální změny. Telefon má opět ve své polovině sklopný mechanismus, který jej přeloží přesně napůl.

V horní části zadního panelu vidíme hlavní fotoaparát se dvěma snímači a malý sekundární displej pro zobrazení času, hudebního přehrávače a různých notifikací. Ve středu protáhlého vnitřního displeje je „díra“ pro selfie kameru. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a napájecí tlačítko se snímačem otisků. Rám telefonu je zřejmě hliníkový a zadní panel se zdá být skleněný.

Snad jediný rozdíl mezi loňským a letošním modelem Samsung Galaxy Z Flip 4 je rozměr. Galaxy Z Flip 4 měří 165,1 × 71,9 × 7,2 mm, což znamená, že je o něco málo menší a tlustší než loňské véčko. Větší tloušťka je prý dána použitím větší baterie, která může mít kapacitu 3700 mAh. Dále čekáme, že telefon dostane buď procesor Snapdragon 8 Gen1, ale není vyloučený ani Snapdragon 8 Gen1 Plus. Dále se mluví i o nových barevných variantách, jako je zlatá, šedá, světle modrá a světle fialová.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.