Značce Honor se úspěšně podařilo zbavit závislosti na své mateřské společnosti Huawei. Po prvních rozpačitých krůčcích se celkem slušně rozjeli a na čínském trhu si získali respekt, který přinesl i velmi slušný nárůst prodejů. Své telefony nabízejí ve všech třídách a nezapomínají ani na ty levnější kousky ze série Play. Na konci loňského roku přišel na svět levný model Honor Play 30 Plus a nyní došlo i na uvedení telefonu Honor Play 30 s podporou 5G sítí. Jeho cenu zatím výrobce nezveřejnil, ale zřejmě opět půjde o cenově dostupný stroj.

Hlavní parametry telefonu Honor Play 30

Začneme vzhledem modelu Honor Play 30, který je tak trochu inspirovaný designem iPhone 13. Kolem displeje jsou relativně úzké rámečky, brada je mírně širší a nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. V levém horním rohu zadního panelu je menší čtvercový modul hlavního fotoaparátu s jedním snímačem a LED bleskem. LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce, rozlišení 1600 × 720 pixelů, poměr stran 20:9 a jemnost 269 ppi. V kapkovité výřezu nad obrazovkou najdeme přední kameru se skromným rozlišením 5 MPix a jediný snímač hlavního fotoaparátu má 13 MPix.

Přestože Honor Play 30 patří mezi ty levnější telefony na trhu, podporuje 5G sítě. Vděčí za to procesoru Snapdragon 480 Plus, který má vestavěný 5G modem Snapdragon X51. V rámci pamětí zde najdeme 4/8 GB operační paměti LPDDR4x a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až o 512 GB. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje pouze pomalejší nabíjení s výkonem 10 W. Nabíjení se tedy docela protáhne.

Telefonu nechybí podpora dvou SIM karet, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS, port USB-C a 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Magic UI 5.0. Je tedy vidět, že v rámci udržení nízké ceny výrobce udělal u specifikací dost kompromisů. Ale na druhou stranu si Honor Play 30 své kupce jistě najde. Pokud tedy má zájem o levný telefon, můžete si jej už nyní rezervovat na čínských oficiálních stránkách Honoru, kde najdete registrační list. Termín zahájení prodeje a cena vám pak přijde mailem. Na trh jdou čtyři barevné varianty, konkrétně modrá, zlatá, černá a varianta s barevným přechodem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.