V březnu/marci letošního roku představila značka Realme zajímavý telefon vyšší střední třídy, Realme GT Neo 3. Kromě slušných specifikací měl také atraktivní „sportovní“ design a díky tomu jde docela dobře na odbyt. Zhruba měsíc po uvedení tohoto stroje se o slovo začíná hlásit také model Realme GT Neo 3T. Tipaři zjistili, že tento model má za sebou certifikaci 3C a NBTC a že svými specifikacemi naváže na loňský GT Neo 2T s procesorem Dimensity 1200 AI. Samozřejmě se také rozjely spekulace o tom, jaký čipset u letošního modelu Realme použije.

Co o telefonu Realme GT Neo 3T odhalil Geekbench

Testovací výpis Geekbench zveřejnily stránky MySmartPrice a to nám pomůže zjistit, jaký čipset telefon Realme GT Neo 3T dostane. Telefon prošel testy s kódovým označením Realme RMX3371 a osmi jádrovým procesorem se základním taktem 1,80 GHz. Jeho označení je „Kona“ a konfigurace CPU a GPU ukazují na procesor Snapdragon 870. GT Neo 3T bude tedy mít slabší výkon než nedávno uvedený GT Neo 3 s čipsetem Dimensity 8100.

Z výpisu dále vyčteme, že testy prošla verze s 8 GB operační paměti a systémem Android 12. Je ale pravděpodobné, že na trh půjde víc paměťových verzí. V Single-core testu Realme GT Neo 3T získal 1003 body a ve více jádrovém testu pak 2607 bodů. Víc specifikací už z testovacího výpisu nezjistíme, ale můžeme si shrnout ty parametry, které u tohoto stroje odhadují tipaři, případně je odhalily certifikace.

Očekáváme, že GT Neo 3T dostane 6,5 palcový AMOLED displej s integrovaným snímačem otisků prstů. Rozlišení ani obnovovací frekvenci ale tipaři zatím neodhadují. Přední selfie kamera má údajně 16 MPix a spekuluje se i o 64 MPix primárním snímači hlavního fotoaparátu. Procesor Snapdragon 870 může kromě 8 GB RAM doplnit i 12 GB operační paměti a prý až 256 GB interního úložiště. Certifikace 3C uvádí podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W a baterie má prý kapacitu 5000 mAh. Ale výrobce zatím nic z výše uvedeného nepotvrdil, takže počkejme co nám, doufejme už brzy, prozradí.