Značka Realme loni zabrousila také do segmentu tabletů a v září/septembri představila svůj první tablet Realme Pad. Ještě před jeho uvedením tipaři odhadovali, že půjde o konkurenta tabletu Xiaomi Mi Pad 5, který Xiaomi představilo zhruba měsíc před tabletem Realme. Ovšem nebylo tomu tak, protože specifikace prvního tabletu byly poměrně skromné. Nyní pro nás Realme chystá nový tablet s obchodním názvem Realme Pad 5G, který už je schopný slušné konkurence.

První informace o tabletu Realme Pad 5G

Pro první zprávy o tabletu Realme Pad 5G si zajdeme za naším známým tipařem Digital Chat Station, který se o něm zmiňuje na Weibo. Tipař uvádí, že chystaný tablet dorazí ve dvou verzích s různými procesory. Jedna z verzí spadá díky čipsetu do střední třídy, ovšem druhá verze je prémiová. Tablet střední třídy prý dostane procesor Snapdragon 870, dále LCD displej s rozlišením 2,5K a baterii s kapacitou 8360 mAh. Jak na tom bude s foto výbavou případně podporou rychlého nabíjení tipař neuvádí. Nicméně se zmiňuje o podpoře stylusu.

Ale prémiová verze chystaného tabletu sahá hodně vysoko. Digital Chat Station se totiž domnívá, že mu výrobce nadělí čipset Snapdragon 8 Gen1 Plus. Qualcomm jej ale zatím nepředstavil a podle nepotvrzených informací se zdá, že jeho uvedení odložil až na druhou polovinu letošního roku. Tato prémiová verze má prý obchodní název Realme Pad 5G Master Explorer Edition. Tedy aspoň pro čínský trh. Další podrobnosti o parametrech tohoto modelu neznáme.

Jestli se tedy tipař neplete, je tablet Realme Pad 5G opravdu velkým krokem dopředu ve srovnání s loňským modelem. Ten pohání procesor Helio G80, displej je typu LCD s úhlopříčkou 10,4 palce a rozlišením 2000 × 2000 pixelů. Ve foto výbavě najdeme dvě 8 MPix kamery, jednu vpředu a druhou vzadu. Zdá se tedy, že tím nejdůležitějším byla nízká cena, která na indickém trhu začínala zhruba na 190 dolarech.