Start-up firma Nothing si do budoucna klade rozhodně velmi ambiciózní cíle. A moc se tomu nemůžeme divit, protože za ní stojí jeden z původních zakladatelů OnePlus, Carl Pei. Fanoušci tak doufají, že by se mu husarský kousek třeba mohl podařit podruhé. Samotný OnePlus je totiž po pohlcení gigantem OPPO už jen stínem své staré přívětivé tváře. Ceny šplhají do výšin a ze “zabijáka vlajkových lodí” je tak něco zcela jiného. A právě Nothing určitě plánují tuto nostalgii využít.

Samozřejmě k úspěchu vede velmi dlouhá cesta, protože jsme toho z jejich dílny ještě zase tolik neviděli. Loni nám představili sluchátka Nothing Ear (1) s líbivým průhledným designem, ale tím vše na dlouho skončilo. Po delší nečinnosti se ale v posledních měsících opět vynořili s novým jasným plánem, kterým je konečně i jejich premiérový telefon. Nothing Phone (1) už je údajně ve finálním stádiu vývoje a spekuluje se dokonce o konkrétním datu představení. Bude jím 9. červen a jsme velmi zvědaví, zda se tedy opravdu dočkáme.

 

Nothing Launcher pro všechny

Už v předstihu ale firma před dvěma týdny poslala do světu Nothing Launcher, jako první ochutnávku pro fanoušky. Jde o první pohled do nitra softwarové části věcí, protože by se měl stát tváří celého chystaného operačního systému Nothing OS. Nutno dodat, že první reakce na jeho funkčnost a vymoženosti nebyly zrovna pozitivní. Přece jen jsou fandové zhýčkání starou láskou třeba k Oxygen OS a možná čekali něco lepšího. Ale na finální názor si ještě musíme chvíli počkat.

Každopádně už si ale Nothing launcher může vyzkoušet mnohem více zájemců. Původně ho totiž uvolnili jen pro majitele posledních Samsungů Galaxy S21 a S22, případně Google Pixel 5 a Pixel 6. To ale firma konečně napravila, takže už na nemožnost instalace nemůže nikdo žehrat. Nově si tak launcher může stáhnout kdokoli s Android 11 nebo Android 12. Takže v podstatě všichni s alespoň trochu moderním telefonem. Vyzkoušíte ho ?