Asi je zbytečné připomínat, že společnost Samsung pracuje na svých letošních generacích skládacích telefonů. A zároveň s nimi i na hodinkách Galaxy Watch 5. Jak o hodinkách, tak o telefonech Samsung Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 jsme už přece jen něco málo slyšeli a dnes do této mozaiky přidáme další dílky. Telefony totiž prošly indickou certifikací BIS, což může naznačit, že je výrobce chystá i pro Indii. Obecně tipaři odhadují, že telefony a také chytré hodinky Watch 5 půjdou na trh společně ve druhé polovině letošního roku.

Co prozradila o telefonech Samsung Galaxy Z Fold4 a Z Flip 4 certifikace BIS

Podle zprávy ze stránek 91Mobiles, kterou jim poskytl tipař Sudhanshu Ambhore má telefon Samsung Galaxy Z Fold 4 modelová čísla EB-BF936ABY a EB-BF937ABY. Véčkový Galaxy Z Flip 4 má pak označení modelů EB-BF721ABY, EB-BF722ABY a EB-BF723ABY. A známe i modelová čísla hodinek Watch 5, která jsou EB-BR910ABY, EB-BR925ABY a EB-BR900ABY. Víc se ale z certifikace BIS nedozvíme.

Můžeme si ale shrnout, co zatím o telefonech Samsung Galaxy Z Fold 4, Z Flip 4 a o hodinkách Galaxy Watch 5 víme. Fold 4 má prý podobnou velikost jako je předchůdce a i kapacita baterie je údajně stejná. Tipaři odhadují, že dostane procesor Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Foto výbava má být vylepšená s tím, že primární snímač má rozlišení 108 MPix a doplní jej 12 MPix širokoúhlý objektiv. Také sklápěcí mechanismus prý výrobce vylepšil a prý nechybí ani slot pro stylus.

Co se týče véčkového modelu Galaxy Z Flip 4, tak i ten dostane vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. I baterie prý je mírně větší než loni a má kapacitu zhruba 3303 mAh. Víc informací zatím tipaři na síti nesdíleli. A ještě se podívejme, co víme o hodinkách Galaxy Watch 5. Údajně v řadě bude chybět model Classic, ale výrobce místo něj nasadí model Pro. Ten má baterii se slušnou kapacitou 572 mAh. Dále můžeme čekat operační systém Wear OS, kruhový OLED displej, vylepšenou nadstavbu One UI Watch a nové zdravotní funkce.