Kdo by si nepamatoval véčkový telefon Motorola Razr, který se ve své době stal legendou. Po několika letech, v době, kdy se na trhu pomalu začaly objevovat chytré skládací telefony, jej Morotola oprášila a v roce 2019 uvedla jako svůj první skládací telefon. Čekali jsme na něj dlouho, ale i přes svou poměrně vysokou cenu a poněkud slabší parametry se stal trhákem. Rok na to se na trhu objevil druhý skládací Razr. Ten už podporoval 5G sítě a e-SIM a měl také vylepšené specifikace. Nu a nyní to vypadá, že v přípravách je další pokračovatel legendy, Motorola Razr 3.

Nove informace o telefonu Motorola Razr 3

Už na začátku roku se objevovaly nesmělé zvěsti, že je Motorola Razr 3 v přípravách. Ovšem nic podstatného o parametrech nebo designu telefonu jsme se nedozvěděli. Až nyní jsou na stránkách 91Mobiles k dispozici první reálné fotky a k nim i něco málo informací o možných specifikacích. Začneme asi tím nejjednodušším, což je interní označení tohoto skládacího telefonu. Výrobce mu zatím přezdívá „Maven“ a proto je možné, že telefon může dostat i jiný obchodní název.

Co se designu týče zdá se, že jej výrobce přepracoval a chystaný Razr bude nyní více podobný modelu Samsung Galaxy Z Flip 3, než svým předchůdcům. Je o něco hranatější, bez výrazné brady a snímač otisků se přesunul na hranu do tlačítka napájení. Na zadní straně je dvojice foto senzorů. Přední kamera leží v „díře“ ve středu horní části vnitřního displeje. O foto výbavě tipaři tvrdí, že hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix primární snímač se světelností f/1.8 a sekundární 13 MPix širokoúhlý objektiv, který může fungovat také jako makro objektiv. Selfie kamera má rozlišení 32 MPix.

Tipaři dále tvrdí, že Motorola Razr 3 půjde na trh ve dvou verzích. Tu první má údajně pohánět procesor Snapdragon 8 Gen1 a druhá dostane čipset Snapdragon 8 Gen1 Plus. U pamětí můžeme čekat 8/12 GB RAM a 256/512 GB interního úložiště. Vnitřní obrazovka má rozlišení FullHD+, ale tipaři neuvádějí její velikost a nezmiňují se ani o kapacitě baterie a velikosti vnějšího displeje. Na trh se prý Motorola Razr 3 dostane v Číně v polovině července/júla nebo v srpnu/auguste v barvách Quartz Black a Tranquil Blue. Na globální trhy se podívá až později.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.