Po uvedení celkem povedených telefonů z řady Pixel 6 čekáme i na představení jejich levnějšího sourozence, modelu Google Pixel 6A. Informací o něm máme už poměrně dost, včetně toho, že mu Google nadělí stejný vlastní procesor Tensor jako telefonům Pixel 6 a Pixel 6 Pro a má certifikaci FCC. Také design chystaného Pixelu 6A bude velmi podobný. Jen stále nevíme, jestli na uvedení opravdu dojde na vývojářské konferenci I/O, jak odhadují tipaři. Google totiž zatím nic nepotvrdil.

Nyní ale na Twitteru nám dobře známý tipař Mukul Sharma sdílí informaci, že Google Pixel 6A je už v sériové výrobě v některých asijských zemích. To v podstatě znamená, že jej Google pošle na tyto zatím nespecifikované trhy a uvedení telefonu opravdu může proběhnout ještě v tomto měsíci. Pokud se tedy nic nečekaného nestane, tak se Pixelu 6A dočkáme 11. nebo 12. května/mája. Na trhu se ale telefon může objevit mnohem později, podle některých odhadů dokonce až 28. července/júla.

Co nám Google Pixel 6A nabídne?

Podle toho, že Google zahájil sériovou výrobu v několika zemích, se zřejmě potvrdí odhady, že se bude prodávat na více trzích než Pixel 5A. Ten se totiž dal pořídit jen v USA a Japonsku. Jak už jsme zmínili, design modelu Google Pixel 6A je stejný, nebo velmi podobný původním Pixelům 6. Má tedy stejně koncipovaný hlavní fotoaparát a „díru“ pro přední kameru ve středu horní části obrazovky. Displej má úhlopříčku 6,2 palce a integrovaný snímač otisků prstů.

Hlavní fotoaparát tvoří primární 12,2 MPix senzor a 12 MPix širokoúhlý objektiv. Selfie kamera má rozlišení 8 MPix. Telefon pohání stejný procesor jako modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro, Tensor GS101. Doplní jej 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Hovoří se i o baterii s kapacitou 4800 mAh a podporou 33 W rychlého nabíjení. A samozřejmě, že operačním systémem je Android 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.