Vlajková řada Xiaomi 12 se letos zřejmě rozroste ještě víc, než jsme původně čekali. Tři telefony, konkrétně Xiaomi 12, 12X a 12 Pro jsou už na světě nějaký pátek. Víme, že v přípravách jsou i modely Xiaomi 12 Lite a prémiový Xiaomi 12 Ultra. Ovšem to není vše. Tipaři očekávají, že se na trhu objeví i modely Xiaomi 12T a 12T Pro. Nu a máme také první zprávy o chystaných telefonech 12S a Xiaomi 12S Pro. Upřímně řečeno, začíná v tom být tak trochu chaos. Ten se ale snaží rozptýlit tipaři, kteří se domnívají, že „téčkové“ modely mohou být přeznačenými globálními verzemi přístrojů Redmi K50S a K50S Pro a „eskové“ telefony zas vylepšenými verzemi původního standardního modelu 12 a 12 Pro.

Nové zvěsti o telefonu Xiaomi 12S Pro

Dnes se znovu podíváme na telefon Xiaomi 12S Pro. A to hlavně proto, že se na stránkách Xiaomiui objevily nové informace, které jsou tak trochu v rozporu s prvními zprávami z minulého měsíce. Podle nich totiž tipaři odhadovali, že telefony s označením 12S dostanou chystaný procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. Další parametry a funkce telefonů prý ale budou stejné jako u původních verzí.

Nové informace ale hovoří o tom, že telefon Xiaomi 12S Pro dostane vlajkový procesor Dimensity 9000. Tipaři tvrdí, že info o tomto čipsetu našli v kódu MIUI. Zajímavé je i to, že o tomto telefonu mluví jako o Xiaomi 12S Pro Dimensity 9000 Edition. To by čistě teoreticky mohlo znamenat, že tento model půjde na trh ve verzi se Snapdragonem 8 Gen1 Plus a také ve verzi s čipsetem Dimensity 9000. Ale to jsou v této chvíli opravdu jen spekulace. Pokud ale vyjdou, půjde o první vlajkový telefon Xiaomi s čipsetem MediaTek.

Xiaomi 12S Pro s Dimensity 9000 má modelové číslo 2207122MC, se kterým se prý objevil i v databázi EMEI. Telefon má zkrácené označení L2M, kdy písmeno M na konci ukazuje na procesor MediaTek. Po dalším prohledání Mi Code tipaři zjistili, že se tu objevilo nové interních označení zařízení Xiaomi, “damuier”. A právě telefon s tímto označením prý je Xiaomi 12S Pro Dimensity 9000 Edition. Kromě toho tipaři také odhadují, že modely Xiaomi 12S budou dostupné pouze v Číně a odhadovaný termín představení je začátek srpna/augusta.