Zase tu máme neděli. Venku je krásně, všechno kvete a voní. Navíc je dnešní den slavnostní, protože svůj svátek slaví naše mámy. Takže pokud jste té svojí ještě nepopřáli, tak máte ještě pořád dost času to napravit. Ovšem až potom, co se podíváte na naše dnešní Vychytávky z Číny, které jsou jako každou neděli s novými třemi tipy na levné čínské gadgety.

Stejně jako v minulém dílu i dnes tu máme směsici produktů nejen do domácnosti. Je tu zajímavě designovaná umyvadlová baterie, bezdrátový domovní zvonek a praktický “fukar” na čištění počítačů, klávesnic a nebo třeba i nepřístupných prostorů v bytě nebo autě. Takže si stačí jen vybrat podle svých potřeb.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Designová umyvadlová baterie

Pokud zrovna uvažujete o výměně baterie u umyvadla a hledáte něco originálního, tato baterie se vám asi zalíbí. Má opravdu originální design, který dá vaší koupelně ten správný futuristický šmrnc. Ovládání baterie je pákové a montáž je jednoduchá. Snad jedinou podmínkou je, že musíte mít umyvadlo, případně kuchyňský džez, s velikostí odpovídajícím otvorem pro tuto baterii. Na Aliexpess ji můžete pořídit v barvě černé, zlaté a nebo chromové. Cena baterie začíná na 18,49 dolaru.

Voděodolný bezdrátový zvonek

Bezdrátový zvonek je skvělá věc. Ocení ho jistě majitelé rodinných domů, kteří mají od vstupní brány k domu daleko a instalace kabelového zvonku by byla složitá a nepraktická. V případě bezdrátového zvonku stačí jen na bránu nainstalovat vysílač a do domu přijímač. Jde o dvě malé krabičky, kdy ta, která je umístěna venku je i voděodolná podle certifikace IP44, takže přežije bez úhony i silný déšť. Dosah zvonku je až 120 metrů ve volném nestíněném prostranství. Samozřejmě se tento zvonek dá naistalovat i do interiéru, ale jeho dosah se zkrátí v souvislosti s tloušťkou a počtem stěn na asi 20 až 80 metrů. Ani cena zvonku není vysoká a na Aliexpress začíná na 8,82 dolaru.

Jednoduché vyčištění počítače

Určitě se vám už stalo, že jste potřebovali svůj stolní počítač nebo klávesnici zbavit prachu nebo jiných drobných nečistot. Možností, jak to udělat je jistě hodně, ale asi nejjednodušší je použití malého akumulátorového “fukaru”. Tento odstraňovač prachu se ale hodí i na vyčištění žaluzií, klimatizací, tiskáren nebo zkrátka a dobře dalších špatně dostupných prostorů. Kromě toho se dá použít i jako malý kompresor pro nafouknutí dětských nafukovacích hraček. Tuto vychytávku snadno nabijete přes USB-C port a výrobce přidal i malé LED světlo pro práci za tmy, nebo špatného osvětlení. Ve slevě na Aliexpress začíná na 28,46 dolaru.