Na konci minulého měsíce představila značka Vivo první telefon ze své produktové řady S15. Šlo zcela překvapivě o model S15e s procesorem Exynos. Na uvedení modelů S15 a S15 Pro stále čekáme, ale zdá se, že představovačka je na dohled. Jak model S15 Pro, na už i S15 mají za sebou certifikaci Tenaa. A protože jsme nedávno sepsali souhrn specifikací Pro verze, dnes se podíváme na to, co Tenaa říká o parametrech standardní verze. Stále ale nejsou na Tenaa k dispozici snímky ještě nepředstavených telefonů série S15, ale podle tipařů se design nebude příliš lišit od vzhledu již uvedeného model S15e.

Specifikace telefonu Vivo S15 podle Tenaa

Podle certifikačního výpisu má telefon Vivo S15 displej typu AMOLED s úhlopříčkou 6,62 palce. Rozlišení je FullHD+. Obnovovací frekvenci výpis sice neuvádí, je ale pravděpodobné, že nebude nižší než u již představeného modelu S15e, který má u obrazovky obnovovací frekvenci 90 Hz a vzorkovací frekvenci 180 Hz.

Pokud bude vzhled čelního panelu stejný jako u již představeného telefonu ze série S15, můžeme očekávat, že přední kamera bude také uložená v malém kapkovitém výřezu. Její rozlišení je podle Tenaa 16 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. A opět očekáváme, že druhý senzor funguje jak širokoúhlý objektiv a třetí jako makro objektiv.

Jako procesor výrobce použil Snapdragon 870, což je i letos stále slušný a výkonný čipset pro telefony střední třídy. Dokonce by se dalo říct, že je lepší, než Exynos 1080, který má model S15e. Čipset v případě Vivo S15 doplnilo až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Baterie je zjevně duální, kdy jeden článek má kapacitu 2290 mAh. Celková kapacita akumulátoru tak dosáhne na zhruba 4600 mAh. Potvrzeno je i rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Zbývá tedy počkat, až Vivo potvrdí termín představení telefonů Vivo S15 a S15 Pro.