Společnost Qualcomm už několik let vydává ke svým vlajkovým procesorům jejich “plusové” verze. Proto letos už netrpělivě vyhlížíme vydání procesoru Snapdragon 8 Gen1 Plus. Situace kolem představení tohoto čipsetu je ale docela nejasná. Někteří z tipařů tvrdí, že půjde na trh ještě v tomto měsíci, jiní si naopak myslí, že na představovačku dojde až v červnu/júni. Výrobce ale zatím mlčí, a to i přesto, že se na síti objevují zvěsti, že první telefony s ním jsou už téměř připravené na uvedení. Jde hlavně o telefon Motorola Frontier a telefon OnePlus 10 Ultra.

Důvody, proč Qualcomm odložil uvedení Snapdragonu 8 Gen1 Plus

Ovšem dnes se situace kolem uvedení Snapdragonu 8 Gen1 Plus ještě víc zamotala. Náš starý známý tipař Digital Chat Station totiž na čínském Weibo zveřejnil zprávu, že Qualcomm uvedení “plusového” čipsetu odložil. Tipař tvrdí, že se nový procesor objeví někdy v druhé polovině letošního roku, což je poměrně široký časový horizont. Důvodem pro odklad představení prý je zhoršená epidemická situace v Asii.

Také oficiální čínské instituce potvrdily, že v asijských zemích došlo po uvolnění protiepidemických opatření k masivnímu nárůstu infekcí COVID-19 a proto jsou v některých územích opět nastaveny tvrdé lockdowny. A to i v místech, která jsou průmyslovými aglomeracemi. Omezení nebudou v dohledné době zmírněna, aby znovu nedošlo k nárůstu infekcí.

Je jasné, že pokud se tipař nemýlí a Qualcomm skutečně odložil uvedení procesoru Snapdragon 8 Gen1 Plus, dojde i na odložení představení telefonů, které jej měly dostat. Jde především o telefon společnosti Motorola s označením Frontier. U něj se totiž předpokládalo, že bude oním vyvoleným, který tento čipset dostane jako první. Je to hlavně proto, že podle tipaře se Motorole podařilo navázat s Qualcommem velmi dobré vztahy a díky tomu mají i určitou exkluzivitu na použití nových čipsetů amerického výrobce. Vzpomeňme na loňský rok, kdy Motorola uvedla jako první telefon s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Takže počkejme, zda Qualcomm nebo Motorola nepřijde s nějakým oficiálním prohlášením ohledně uvedení ať už procesoru, nebo telefonu Frontier.