OnePlus se nám pomalu posouvají z parádního tvůrce high-end modelů do kategorie úspěšného výrobce pro střední třídu. Letošní očekávaný hlavní nášup s řadou OnePlus 10 toho zatím totiž mnoho nepředvedl. Základní model pro jistotu nedorazil vůbec a Pro varianta je v mnoha ohledech stále kompromisem. Mýtický OnePlus 10 Ultra možná někdy v dohledné budoucnosti spatří světlo světa, ale není to zdaleka jisté. U fanoušků tak bodují hlavně řadou Nord, která by se velmi brzy měla rozrůst o velmi zajímavý model Nord 2T.

OnePlus Nord 2T už prošel i některými světovými certifikacemi, jako je třeba taiwanská NBTC. Dnes se ale v listingu na Aliexpressu telefon už objevil v plné kráse, včetně kompletních parametrů a dokonce i ceny. Samozřejmě stále nejde o nic oficiálního, ale specifikace telefonu plně odpovídají všem únikům a spekulacím. Cenu i tak ale zatím berte jen jako orientační, protože může jít jen o pouhý nástřel. Každopádně se už k představení telefonu opravdu schyluje, protože už ho tvůrci pod pokličkou prostě a jednoduše dlouho neudrží.

Něco málo nového na základech Nord 2

A co tedy můžeme od telefonu očekávat ? V zásadě jen vylepšený OnePlus Nord 2 s několika změnami k lepšímu. Pro začátek totiž dostaneme třeba čipset Dimensity 1300 a pravděpodobně půjde vůbec o jeho premiéru na světových trzích. Vylepšení se dočká také nabíjecí systém, kde 4500 mAh kapacitu nově dobijete pomocí 80W. Poslední změnou se pak má stát systém Android 12, naroubovaný na OxygenOS 12.1. Což jednoznačně ukazuje i na globální vydání tohoto modelu.

Nord 2T

Jinak bude ale vše při starém, protože parametry jsou v podstatě identické s Nord 2. Tedy konkrétně 6.43-palcový AMOLED FullHD+ displej s 90 Hz, integrovanou čtečkou otisků prstů a “průstřelem” v levém horním rohu. Nebo trojitým zadním fotoaparátem s 50 Mpx Sony IM766 s OIS + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx senzor hloubky pole (nebo monochrom). Případně 32 Mpx selfie kamerkou. To vše údajně za poměrně solidních 399 dolarů a v několika barevných variantách. Brzy uvidíme.