Jestli měla pandemie koronaviru na něco pozitivní vliv, tak je to nárůst poptávky po tabletech. Zájem o ně a jejich prodeje byl před koronavirem na bodu mrazu. Ale nyní tablety začínají vydávat i ty společnosti, které na jejich vývoj rezignovaly. Dokonce je do svých portfolií zařadili i ti, kteří nikdy tablety neprodukovali. Kromě Xiaomi, která obnovila jejich výrobu se k tabletům začínají hlásit i společnosti Oppo, Vivo, Realme a dokonce i OnePlus. Už v podstatě od druhé poloviny loňského roku totiž víme, že právě OnePlus pracuje na svém historicky prvním tabletu OnePlus Pad.

OnePlus si už loni podal u evropského patentového úřadu žádost o ochrannou známku OnePlus Pad a stejně tak učinil i v Indii. Nyní si toho všimnul známý tipař Mukul Sharma a vyjádřil se na toto téma na Twitteru. Tvrdí, že po loňském podání žádosti byla nyní tato ochranná známka pro indický trh zaregistrovaná. Z indického výpisu vlastníků ochranné známky ale nevyčteme nic o parametrech tabletu. Ovšem Sharma dodává, že chystaný tablet je už nyní ve fázi interního testování v Indii a může tu být už brzy představen.

Odhadované parametry tabletu OnePlus Pad

Vzhledem k tomu, že se o tabletu OnePlus Pad mluví už hezky dlouho a tipaři nám už několikrát nabídli své odhady jeho parametrů, můžeme si je teď shrnout. Tipaři očekávají, že chystaný tablet má OLED displej s úhlopříčkou 12,4 palce a rozlišením FullHD+. Obnovovací frekvence prý údajně dosáhne na 120 Hz a na jedné z hran tabletu je snímač otisků prstů.

Tabletu by neměla chybět podpora Bluetooth 5.1 a také 3,5 mm audio jack. Spekuluje se i o operačním systému Android 12L, který Google speciálně navrhl pro zařízení s velkou obrazovkou, tedy zejména pro skládací telefony a tablety. OnePlus Pad prý pohání procesor Snapdragon 865 s 6 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Energii dodává baterie s kapacitou 10900 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 45 W. Foto výbavu zastupuje přední 8 MPix kamera a zadní duální fotoaparát s 13 MPix a 5 MPix senzory. Cena v Číně se prý může pohybovat kole 471 dolarů.