Krátce po uvedení loňské telefonů řady Redmi Note 11 a vlastně ještě před jejich globálním představením tipaři začali spekulovat, že Redmi už pomalu pracuje na jejich nástupcích. V té době se tedy poprvé začalo mluvit o modelech Redmi Note 12. Ještě před pár týdny, kdy se na čínské síti objevila první upoutávka na dva nové telefony Redmi Note, tipař tvrdili, že jde o modely Note 12. Nyní je ale na čínském Weibo k vidění téměř stejná upoutávka jako před deseti dny, ta ale avizuje, že v květnu/ máji dojde v Číně na představení telefonů Redmi Note 11T a Note 11T Pro.

Co o Redmi Note 11T a Note 11T Pro odhadují tipaři

Značka Redmi o chystaném telefonu Redmi Note 11T a jeho Pro verzi tvrdí, že nabídnou výkon “na úrovni turbo” a dostanou novou technologii Redmi pro zrychlení výkonu. To tedy vysvětluje ono písmeno “T” v názvu obou strojů. Dále také tvrdí, že telefony poskytnou uživatelský zážitek vlajkových lodí. Samozřejmě to jsou v této chvíli jen marketingová hesla, protože výrobce nezveřejnil konkrétní specifikace telefonů.

Máme tu ale tipaře, kteří přece jen o telefonech Redmi Note 11T a Note 11T Pro něco na síti našli. Především vycházejí z certifikace Tenaa, kde se nedávno objevily dva Redmi stroje s kódovými označeními 22041216C a 22041216UC. Tipaři se domnívají, že právě toto jsou chystané model řady Note 11T. První z telefonů je Note 11T, který se ale bude lišit od nedávno na indickém trhu vydaného Redmi Note 11T.

Standardní model má prý 6,6 palcový displej s rozlišením FullHD+. Je pravděpodobné, že kapacita baterie dosáhne na 4300 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Tipaři také očekávají, že telefon pohání procesor Dimensity 1300. Model Note 11T Pro má údajně stejný displej a k němu obnovovací frekvenci až 144 Hz. Baterie má kapacitu 4980 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. A čeká se i procesor Dimensity 8000. Oba telefony běží na systému Android 12 s nadstavbou MIUI 13.