Společnost Motorola dnes na čínském Weibo oznámila, že plánuje představovačku, která proběhne v Číně 10. května/mája ve 14 hodin tamního času. Plakátek je sice velmi povedený, ale co se výrobce chytá představit z něj opravdu nevyčteme. Moc nepomůže ani slogan, že dojde na odhalení “něčeho velkého a nového”.

Představí Motorola telefon s označením Frontier?

Něčím “velkým a novým” by mohl být třeba chystaný vlajkový telefon, který má zatím interní označení Frontier. Od tipařů víme, že jej má pohánět procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus a jako první dostane i 200 MPix senzor Isocell HP1 společnosti Samsung. Ovšem Motorola ani jedno z toho zatím nepotvrdila. Navíc ani Qualcomm čipset Snapdragon 8 Gen1 Plus nepředstavil a tipaři odhadují, že na jeho uvedení může dojít někdy na konci května. Je proto málo pravděpodobné, že za pět dnů Motorola představí právě tento telefon.

U telefonu Frontier očekáváme 6,73 palcový pOLED displej s rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 144 Hz a snímačem otisků prstů. Dále také 60 MPix přední kameru a kromě 200 MPix senzoru hlavního fotoaparátu i 50 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv. Baterie s kapacitou 4500 mAh podporuje rychlé nabíjení s výkonem 125 W, RAM dosáhne na až 12 GB a interní úložiště až na 512 GB.

Představený může být i telefon Moto G82

Dalším adeptem na uvedení je i telefon Moto G82. I když na něj až tak dobře nesedí slogan o uvedení něčeho velkého a nového. Každopádně Motorola už tento stroj poslala na stoly čínských certifikátorů, kteří nám shrnuli jeho parametry. O tomto chystaném telefonu víme, že má 6,55 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pohání jej procesor Snapdragon 695 s až 12 GB RAM a až 512 GB interní paměti. Kapacita baterie dosáhne na 4700 mAh a výkon nabíjení je 33 W. Přední kamera má 16 MPix a zadní fotoaparát je poskládaný z 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzorů. Který z telefonů tedy Motorola představí? Těžko v této chvíli říci, ale počítáme s tím, že v nejbližších dnech se dozvíme víc.