Společnost ZTE pro nás připravuje další lahůdku. Na své uvedení 9. května/mája se totiž chystá řada Axon 40 a podle všeho v ní najdeme tři telefony, Axon 40, Axon 40 Pro a Axon 40 Ultra. Jak už bývá v posledních letech zvykem, dva modely dostanou přední kameru pod displejem a jde už o třetí generaci této kamery. Opět očekáváme, že ZTE zapracovalo na jejím vylepšení tak, aby foto výstupy byly kvalitní. Modely Axon 40 a Axon 40 Ultra se tedy budou pyšnit touto kamerou, ale model ZTE Axon 40 Pro bude osazený starou dobrou klasikou, tedy selfie kamerou, ležící v “díře” ve středu horní části displeje.

Design telefonu ZTE Axon 40 Pro

O modelech s kamerou pod displejem se jak výrobce, tak i tipaři několikrát zmínili, ale o “klasickém” modelu ZTE Axon 40 Pro tohoto zatím moc nevíme. Ale protože se na čínské síti objevily jeho reálné fotky, podíváme se na to jak vypadá. Ti, kteří si potrpí na elegantní vzhled se zakřivenými hranami určitě zajásají. Boční hrany čelního panelu jsou totiž výrazně zakřivené, díky čemu zmizely boční rámečky. Spodní a horní rámeček je velmi úzký. Jak již bylo řečeno, ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru.

Zadnímu panelu dominuje poměrně velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. Uvnitř obdélníku jsou pod sebou dva velké kruhy pro tři foto senzory a čtvrtý snímač leží napravo mezi nimi. Nad tímto senzorem je LED blesk. Záda telefonu jsou lesklá, hrany jsou oblé.

Primární senzor fotoaparátu má podle popisku u objektivu rozlišení 100 MPix a s největší pravděpodobností je to snímač Isocell HM2 společnosti Samsung. Tento senzor má velikost 1/1,33 palce, podporuje PDAF, laserové automatické ostření a OIS. V sestavě dále najdeme širokoúhlý objektiv a zřejmě i teleobjektiv s několika úrovněmi optického zoomu. Tipaři také tvrdí, že model ZTE Axon 40 Pro dostane také vlastní bezpečnostní čip, velkou baterii a podporu rychlého nabíjení.