Spojení společností Oppo a OnePlus přineslo změny, které se projevují hlavně u vydávání telefonů OnePlus. Změnu strategie jsme mohli vidět hned na začátku letošního roku, kdy se na čínském trhu objevil telefon OnePlus 10 Pro a následně až v březnu/marci se dostal na globální trhy. Na další model z této řady jsme čekali do konce minulé měsíce, kdy došlo na uvedení OnePlus 10R. Ovšem jde o přeznačenou verzi čínského modelu Ace, který je zas přeznačeným telefonem Realme GT Neo 3. A stále ještě nejsou na světě slibované telefony OnePlus 10 Ultra a standardní model 10.

OnePlus 10 Ultra dostane Snapdragon 8 Gen1 Plus

Telefon OnePlus 10 Ultra bude podle doposud dostupných informací vrcholem celé řady. A proto se o něj celkem intenzivně zajímají i tipaři. Jedním z nich je známý Yogesh Brar, který na Twitteru odhalil další zvěsti o tomto stroji. Výrobce se podle tipaři zaměří na vylepšení hlavního fotoaparátu ve srovnání s modelem 10 Pro. Ve výbavě kamery se prý může poprvé v historii OnePlus objevit periskopický senzor. O jaký přesný typ senzoru půjde tipař neuvádí. Každopádně to zní i tak zajímavě.

Další parametr, na který tipař poukázal, je použitý procesor. OnePlus 10 Ultra dostane zatím neuvedený Snapdragon 8 Gen1 Plus. S ním je prý už nyní v testovací fázi. Tento čipset je vylepšenou verzí vlajkového Snapdragonu 8 Gen1 a jeho výroba probíhá ve slévárnách TSMC. Má především navýšený výkon, je o 10 % rychlejší a údajně nemá problém s přehříváním. Otázkou ale stále je, kdy jej Qualcomm ukáže světu. Podle některých odhadů to může být už v tomto měsíci, podle jiných odhadů až na začátku června/júna. Kromě toho má prý tento prémiový telefon vylepšený design a technologii rychlého nabíjení.

Brar se dále ve svém tweetu zmiňuje i o standardním modelu OnePlus 10. Jeho uvedení je prý už za rohem a na trh půjdou dvě verze. Jedna má procesor Dimensity 9000 a druhá Snapdragon 8 Gen1. Na některé trhy půjde verze s čipsetem MediaTek a na jiné s čipsetem Qualcomm. Dále tipař tvrdí, že OnePlus chytá i nové telefony série Nord s procesory Dimensity 8000 a Snapdragon 888 a údajně plánuje i telefon se Snapdragonem 7 Gen1.