Popularita ohebných telefonů je určitě na vzestupu a letos už jsme měli možnost vidět hned několik zajímavých novinek. A to včetně úplných nováčků v kategorii, jako je třeba Vivo X Fold. To kolegové z OPPO už se zabydleli lépe a jejich Find N boduje fantastickou technologií neviditelného ohebného kloubu. To jsou ale všechno ohebné telefony klasické „knížkové“ konstrukce. Ty kompaktnější véčkové my člověk mohl spočítat na prstech ruky ne zrovna úspěšného dřevorubce. Jsou totiž v zásadě jen dva.

Hovoříme samozřejmě o Samsungu Galaxy Z Flip 3 a také Huawei P50 Pocket. Oba modely jsou dostupné i přímo na našem trhu, i když jejich cena asi většina případných zájemců odradí. Jsou sice levnější než jejich high-end „knížkoví“ sourozenci, ale i tak výrazně převyšují hranici obvyklých srovnatelných telefonů. Firmy napříč spektrem se samozřejmě snaží vše vyřešit a tlak na levnější a dostupnější ohebné telefonu bude sílit. Dalším na řadě tak prý bude opět OPPO, které údajně chystá právě vlastní véčkový ohebný model.

OPPO

OPPO Find N

Véčkové OPPO na obzoru

Informace z Weibo pochází od známého čínského tipstera Digital Chat Station, takže na nich určitě něco bude. Konkrétně pak hovoří o véčkovém designu telefonu podobném Galaxy Z Flip a lehce naťukne i samotnou výbavu. Ta prý zahrnuje i špičkový čipset Snapdragon 8 Gen1+, takže překoná právě ostatní véčkové kusy. Ty se zatím tomu úplně nejvýkonnějšímu hardwaru přece jen vyhýbaly. Ať už z důvodu energetické, případně teplotní náročnosti, ale hlavně samozřejmě kvůli ceně.

Samsung Galaxy Z Flip 3

Ta ale údajně u nového OPPO bude právě více než lidová. V Číně by se totiž teoreticky mělo chystané véčko od OPPO pohybovat kolem v přepočtu 1060 dolarů. Slušná cena, co říkáte ?. Pro srovnání, Huawei P50 Pocket tam koupíte za bratru 1360 dolarů. Navíc s (teoreticky) výrazně horší výbavou. Samozřejmě jsou globální a čínské ceny zcela odlišné, takže je brzy se radovat. Navíc ještě stále čekáme na globální variantu právě Find N… Ale třeba firma překvapí. Uvidíme v následujících měsících.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.