Indický trh je pro mnohé výrobce chytrých telefonů stále skvělým odbytištěm a některé ze svých produktů připravují speciálně pro něj. Podobně to funguje i u společnosti OnePlus, která na konci minulého měsíce v Indii uvedla telefony OnePlus 10R a Nord CE 2 Lite. Za zmínku stojí hlavně model 10R, který má stejný design i parametry jako čínská verze Ace. Dá se také říci, že telefony uvedené v Indii čínští výrobci považují za globální modely a je pravda, že se mnohé takové telefony později prodávají i na dalších globálních trzích. Nás ale právě teď zajímá osud chystaného telefonu OnePlus Nord 3.

OnePlus Nord 3 možná už brzy v Indii

O chystaném telefonu OnePlus Nord 3 se mluví už nějakou dobu. Informace sice nejsou oficiálně, ale přesto naznačují, že telefon je v přípravách. Někteří tipaři dokonce upozorňovali na to, že je tento telefon střední třídy už v procesu interního testování. A kde jinde než v Indii. Jeho interní označení je Meili a podle všeho prý na jeho uvedení může dojít v průběhu června/júna. Před ním se prý ještě v tomto měsíci dočkáme globálního modelu OnePlus Nord 2T.

Jenže nyní se na Twitteru nechal slyšet známý tipař Mukul Sharma, že OnePlus Nord 3 možná dorazí dřív. Všiml si prý tohoto stroje na webu OnePlus India. Ale termín představení neuvádí a neuvádí ani specifikace, které telefon dostane. Ovšem pár informací o specifikací už od tipařů máme z dřívějška. Spekuluje se například o procesoru Dimensity 8000 nebo 8100, což zní dobře. Hovoří se i o AMOLED displeji s dnes už zcela standardní obnovovací frekvencí 90 Hz.

Dále tipaři očekávají baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Hlavní fotoaparát má prý tři snímače, ale jejich rozlišení zatím neznáme. Každopádně OnePlus má stále dost času na to, aby nám specifikace modelu Nord 3 přiblížila, protože tento model určitě nepředstaví dřív, než Nord 2T. A vlastně ani o tomto telefonu výrobce zatím oficiálně příliš nehovoří.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.