Čínský Honor se v poslední době opravdu utrhl ze řetězu a sklízí úspěchy po hrstech. Se špičkovým Honor Magic4 Ultimate se jim povedlo dobýt žebříček DxOMarku a stejně tak jejich prodeje v mateřské jsou opravdu impozantní. Na globálním trhu jsme ale zatím s veleúspěšnou řadou Magic4 moc neměli tu čest. Zatím se dostalo jen na ořezaný Magic4 Lite, který ale s hlavní řadou nemá mnoho společného. Tedy kromě ikonického designu s kruhovým modulem zadního fotoaparátu. Možná se už ale blýská na lepší časy s evropskou dostupností Magic4 Pro.

Telefony řady Honor Magic4 se nám poprvé představily v únoru na veletrhu MWC 2022 v Barceloně, ale tím jejich evropská účast na dlouho skončila. Květen ale bude možná znamenat konečně pořádný zvrat tohoto faktu. Na stránkách vybraných francouzských a britských obchodů se už totiž objevil listing právě výkonnějšího modelu Magic4 Pro. Nabízí navíc už od 1.května slevové kupóny na 100 euro, ale to je pravděpodobně přece jen lehce předčasné. Ale pozdější květnový termín vypadá poměrně realisticky.

Špičková výbava za špičkovou cenu

Listingy nám sice neukázaly přesnou cenu tohoto telefonu, ale tu můžeme poměrně kvalifikovaně tipovat. Pokud si totiž vzpomenete, tak na barcelonské představovačce zástupci Honoru načrtli ceny rovnou v eurech. Magic4 Pro měl stát 1099 euro, což by se slevovým kupónem pro rychlé stačilo na zaváděcích 999 euro. Nic levného pro zájemce. Nikde se také nemluví ani o základní verzi řady, případně o špičkovém Ultra. I když prvně jmenovaný měl na veletrhu také cenovku v eurech. Uvidíme.

Honor Magic4 Pro tak sice bude pravděpodobně velmi drahým počinem, ale rozhodně má co nabídnout. Ať už je to skvělý zakřivený 6.81-palcový LTPO OLED 120 Hz displej, procesor Snapdragon 8 Gen 1 nebo 100W nabíjení. Případně 50W bezdrátové nabíjení či papírově impozantní sestava fotoaparátů. Ta sice ještě neprošla testem na DxOMarku, ale i tak vypadá extrémně nadějně. Kombinace 64 Mpx + 50 Mpx + 50 Mpx senzorů megapixely opravdu nešetří. Jen ta cena…