Společnost Motorola loni vyhrála boj o to, kdo z etablovaných výrobců představí jako první telefon s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1. Podařilo se jí to v podstatě hned po uvedení tohoto čipsetu. Na čínském trhu se tak objevil telefon Moto Edge X30. Ten je už i na globálních trzích. Navíc se proslýchá, že je v přípravách i další vlajkový stroj. Pro něj prý výrobce vybral procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. O telefonu zatím víme, že má interní označení Frontier. Kromě vylepšeného čipsetu Qualcomm dostane například i 200 MPix senzor hlavního fotoaparátu.

Upoutávka na telefon Motorola se Snapdragonem 8 Gen1 Plus?

Kdy bude další vlajkový telefon Motorola představen se zatím jen spekuluje a stejně tak tipaři jen odhadují, kdy Qualcomm uvede Snapdragon 8 Gen1 Plus. Je totiž docela možné i to, že vlajkový Frontier a procesor budou debutovat zároveň někdy v průběhu tohoto nebo příštího měsíce. Že telefon může být už opravdu na dohled dává nesměle najevo na čínském Weibo šéf divize mobilních telefonů Lenovo China, pan Chen Jin. Sdílí totiž upoutávku s telefony Motorola a sdílí ji z jedenoho zatím bezejmenného modelu. Tipaři proto dedukují, že jde o Frontier s procesorem Snapdragon 8 Gen1 Plus.

Připomeňme, že Qualcomm chystá kromě “plusového” procesoru i Snapdragon 7 Gen1. I zde se nabízí prostor pro spekulace a tipaři odhadují, že oba čisety Qualcomm představí společně, a to prý v květnu/máji. Krátce po této představovačce pak Motorola uvede svůj Frontier. U čipsetu SD8G1+ tipaři přepokládají, že má dvě jádra Cortex-X2 a také jádra Cortex-A710 a Cortex-A510. Jde o 4nm procesor z dílen společnosti TSMC.

U telefonu Motorola pak tipaři očekávají kromě 200 MPix senzoru i podporu velmi rychlého kabelového nabíjení s výkonem 125 W a 50 W bezdrátového nabíjení. Baterie má prý kapacitu 4500 mAh. Dále je tu 6,7 palcový p-OLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz. Primární senzor zadní kamery doplní 50 MPix a 12 MPix snímače a přední 60 MPix kamera. Na globální trhy telefon prý půjde s názvem Moto Edge 30 Ultra.