Jaro je vždy obdobím růstu a tak se právě na jaře množí i představovačky velkých jmen technologického světa. A za dva týdny dojde řada i na taiwanský Acer, který máme pravděpodobně asi hlavně s kategorií notebooků. Ale samozřejmě toho mají ve svém portfoliu mnohem více a pokrývají velkou část trhu. Jejich velká jarní představovačka “Next@Acer 2022” proběhne už 18. května v 15:00 našeho času a mrknout se na ni můžete klidně živě třeba na Youtube. Protože vše proběhne komplet virtuálně, jak je dnes ostatně dobrým zvykem.

Zástupci firmy se ale zatím přesně nepochlubili, čím nás to vlastně oblaží. Ale pokud si jako mustr vezmeme loňskou akci, tak se máme na co těšit. Hlavní porcí novinek budou samozřejmě notebooky s Windows, ale zapomínat se nesmí ani na Chromebooky a herní zařízení. A z publikovaných teaser plakátků se dá minimálně odhadnout, v jakých kategoriích se budou novinky nacházet. Takže co si pro nás Acer v jarní akci chystá ?

Teaser plakátky slibují mnohé

Pro začátek samozřejmě novinky z herní pod-značky Predator. Ta by měla dostat inovované modely sérií Helios a Triton, samozřejmě s poslední generací procesorů Intel a AMD. Samotný teaser je situovaný do vesmíru, takže asi můžeme čekat pořádně “raketové” výkony. Aby ale také ceny nebyly pořádné “rakety”… Každopádně právě v této kategorii můžeme čekat asi nejvýkonnější kousky.

Další na řadě je pak druhá z pod-značek Aceru, ConceptD. Notebooky s tímto označením se už nějaký čas prodávají i u nás a cestu si hledají hlavně ke kreativnějším profesionálům. Těm se hlavně zamlouvá šikovné řešení kloubu notebooku, připomínající Magic Keyboard pro iPad od Applu. Teaser na první pohled odkazuje na dřevěný vír nebo stavbu, takže možná designová “dřevěná” textura novinek ? Uvidíme.

Acer

Poslední teaser plakátek pak jednoznačně slibuje silnější důraz na ekologii. Acer pravděpodobně uvede nové kousky eko řady Vero, ale to určitě nebude vše. Dají se také očekávat další kroky ohledně snížení uhlíkové stopy, ať už třeba materiály, nebo změnou balení. Tak snad to nebude jen vějička a past na zákazníky po jablečném vzoru.