Čínský Honor se nám v poslední době profiluje jako velmi aktivní značka skoro ve všech kategoriích. Na čínském trhu momentálně dominují a povedlo se jim definitivně setřást stigma původně mateřského Huawei. Dokonce se jim povedl i husarský kousek v high-end kategorii, kde jejich Magic4 Ultimate stále vládne prestižnímu žebříčku DxOMark. Nezanedbávají ani levnější segmenty trhu, kam se propadla třeba řada Honor Play. Ta se z původních „skoro“ herních telefonů dostala až skoro do low-endu. A chystaný Honor Play 30 na tom znovu nebude jinak.

Základní model řady znovu není prvním představeným, protože už v prosinci loňského roku jsme mohli vidět Honor Play 30 Plus 5G. Ten jinak extra neoslnil a zejména nastavená cena nebyla pro případné zákazníky nijak lákavá. Třeba na tom bude základní verze řady o fous lépe, ale to zatím přesně netušíme. Telefon se totiž zatím jen mihnul v několika certifikačních procesech. Čerstvě třeba v čínském MIIT, který odhalil i celou řadu jeho konkrétních parametrů.

Low-end jako vyšitý

Už tak víme, že Honor 30 Play bude opět 5G kouskem s octa-core procesorem. Jako velmi pravděpodobný kandidát se pak nabízí čipset Dimensity 700, protože jde v podstatě o nejlevnější volbu. A snaha ušetřit je znát skoro na všech specifikacích tohoto telefonu… Například u fotoaparátů, kde dvojice senzorů hlavní sestavy je jen 13 Mpx + 5 Mpx. To je v dnešní době opravdu extrémní, protože se ani nedá čekat extra kvalita senzorů. Megapixely samozřejmě nejsou všechno, ale v tomto případě malují jasný obrázek.

Honor Play 30

Stejně na tom  je i 10W nabíjení baterie. U té sice neznáme kapacitu, ale dá se odhadovat kolem 5000 mAh. Ale 10W je vskutku dinosauří výkon. Telefon má velmi podobné fyzické parametry jako Plus varianta, takže design asi také bude skoro stejný. Konkrétně tedy s tloušťkou 8.68 mm a váhou 194 g. Displej také asi znovu dostane jen HD+ rozlišení. Honor 30 Play vypadá jako absolutní low-end a raději si tak počkáme na něco zajímavějšího. Firma už prý totiž pracuje na řadě Honor 70…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.