Značka OnePlus v posledních týdnech opět výrazně rozšířila řady své midrange kategorie Nord. Jako poslední tak do ní jen před pár dny zapadl indický Nord CE 2 Lite. Někteří škarohlídi už dokonce zastávají názor, že právě modely Nord patří k tomu nejlepšímu z produkce firmy. Vlajková řada totiž natolik podražila, že přišla o koncept „zabijáka vlajkových lodí“. Těm nejlepším se totiž stále nemůže rovnat, ale cenově se o to snaží. A pomalu se nám také schyluje k představení další midrange generace v podobě OnePlus Nord 3.

Ještě před ním se ale dočkáme OnePlus Nord 2T, jako vylepšeného původního Nord 2. Ten už je opravdu na spadnutí a do jeho uvedení tak odpočítáváme možná už jen dny. To plnokrevný nástupce Nord 3 je přece jen ještě vzdálen o trochu více. Analytici tipují jeho odhalení někdy v červnu / červenci letošního roku, ale ani to nemáme oficiálně potvrzené. Každopádně už prý aktivně probíhají testy prototypů, takže je vše na velmi dobré cestě.

Odlehčená varianta OnePlus 10R ?

Na internetu se objevilo dokonce i údajné kódové označení „Meili“, vyhrazené právě pro certifikační procesy OnePlus Nord 3. Hovoří se už také o konkrétním vybavení telefonu. Ten má v zásadě být odlehčenou verzí OnePlus 10R s několika ústupky. Pravděpodobně tak dostane skvělý čipset Dimensity 8000 / 8100. Méně lákavě pak vypadají spekulace o AMOLED panelu s „jen“ 90 Hz, protože doba pokročila v tomto ohledu už i u střední třídy. Baterie s kapacitou 4500 mAh buď bude umět 80W nabíjení, nebo podle nenapravitelných optimistů dokonce 150W.

OnePlus Nord 3

Každopádně asi bude OnePlus Nord 3 globálním modelem, což se nedá říct o všech jejich produktech. Zejména po fúzi s OPPO je regionální rozdělení mnohem více citelné. Konkrétnější informace o Nord 3 se určitě objeví během následujících týdnů. Ale osobně jsem hlavně zvědavý na další mýtickou novinku OnePlus. Protože výborný ohebný OPPO Find N by možná v globální variantě mohl spadat právě pod deštník OnePlus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.