Čínský gigant ZTE si na 9. května nachystal finální odhalení posledního kousku z nové generace telefonů Axon 40. A už hezkých pár posledních dnů nás zásobují teasery a drobty informací právě ohledně vybavení ZTE Axon 40 Ultra. Včera jsme se tak dočkali podrobného pohledu na sestavu senzorů hlavního fotoaparátu a dnes došlo i na selfie kolegu. Ten je samozřejmě ještě o fous zajímavější, protože se jedná o fotoaparát integrovaný přímo pod displej. A takových ještě stále na trhu mnoho není.

ZTE nám tyto detaily naservírovali prostřednictvím malého teaseru na sociální síti Weibo. Máme tak černé na bílém některé konkrétní informace o použitém snímači a technologiích. Telefon tak bude mít 16 Mpx selfie snímač, který je vybavený 2.24 μm pixel fusion technologií. Nabídne také speciální 400 PPI technologii ohebného displeje přímo nad senzorem. A finálním odhalením je pak pokročilý algoritmus Proactive Vision Algorithm 3.0. Ten se postará o vylepšení kvality samotných fotografií, protože tam vždy byla v minulosti u podobných řešení velká rezerva.

ZTE Axon 40 Ultra

Konečně krok k lepšímu ?

Většina předchozích pokusů o integraci selfie kamerky přímo do displeje totiž narazila na fyzické limitace. I při použití speciálních materiálů a technologií je vždy mezi čočkou a světlem ještě překážka. A je tak nutné výsledné snímky podpořit extra algoritmem k vyčištění a dopočítání případných nedostatků. Minulé modely ZTE s kamerou v displeji ale nabídly pouze podprůměrné finálním výsledky, které se zdaleka nemohly měřit s klasickými selfie fotoaparáty. V tomto případě by tomu mělo ale být zcela jinak.

ZTE Axon 40 Ultra chce ostatně být těžká váha v podstatě ve všech ohledech. Telefon slibuje fantasticky vypadající bezrámečkový OLED displej, výkonný procesor Snapdragon 8 Gen 1 nebo až 16 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Neurazí určitě ani 5000 mAh kapacita baterie se 65W nabíjením. Hlavním tahákem a hvězdou show ale má být právě selfie kamerka integrovaná přímo v displeji. Tak doufejme, že se dílo podaří a cena telefonu také nevystřelí až do hvězdných výšin.