Společnost ZTE chystá na trh telefony řady Axon 40. Podle prvotních informací budou v této sérii tři modely, jmenovitě ZTE Axon 40, Axon 40 Pro a ZTE Axon 40 Ultra. O prvním z nich jsme se zmínili už před dvěma dny v souvislosti s tím, že stejně jako loňský model Axon 30 bude mít přední kameru pod displejem. Samozřejmě ZTE stále pracuje na vývoji této kamery a její třetí generace opět nabídne mnoho vylepšení, díky kterým budou foto výstupy kvalitní. Dnes se zaměříme na model Axon 40 Ultra a jeho hlavní fotoaparát, protože se na čínském Weibo objevily další upoutávky na foto výbavu chystaných strojů.

Nové info o fotoaparátu telefonu ZTE Axon 40 Ultra

Možná by stačilo říci, že foto výbava modelu Axon 40 Ultra bude skvělá, ale to by bylo skutečně velmi zjednodušené. Výrobce totiž potvrdil, že telefon dostane trojitou kameru a všechny tři senzory budou mít rozlišení 64 MPix. Snímače jsou prý vyrobeny na zakázku a najdeme mezi nimi širokoúhlý objektiv a také periskopický objektiv. Navíc všemi třemi senzory se dá pořídit video v rozlišení 8K. A to rozhodně zní zajímavě. Samozřejmě až reálná praxe ukáže, jak to doopravdy je.

Další parametry modelu ZTE Axon 40 Ultra zatím výrobce drží v utajení, takže se spolehneme na to, co o nich říkají tipaři. A začneme opět hlavním fotoaparátem. Podle tipařů je primárním snímačem Sony IMX787 s podporou OIS. Sekundární širokoúhlý objektiv také pochází z dílen Sony a jde také o senzor IMX787. Poslední periskopický snímač podporuje OIS a jde o senzor OmniVision OV64GB. Stejně jako standardní model Axon 40 má i model Ultra přední kameru pod displejem. Ta má údajně 44 MPix, tedy stejně jako přední kamera standardního modelu.

Proslýchá se, že telefon pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 s prý až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Displej je typu OLED s výrazně zakřivenými hranami. Spekuluje se i o baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MiFavor. Kromě toho se tipaři pustili i do odhadů ceny. Ta je prý vysoká a může se pohybovat kolem 5000 jüanů, tedy přibližně kolem 756 dolarů.